Mūzikas svētki Burkānciemā

Jau trešo gadu vasara ir Mūzikas svētku Burkānciemā laiks, šogad svētki izskanēs divos koncertos – 17.jūlijā plkst.18.00 Namdaru ielā 1 un 7.augustā plkst.18.00 Vienības ielā 13.

Namdaru ielas dārza koncertā valmieriešiem un pilsētas viesiem būs iespēja dzirdēt mūziku dažādām gaumēm, uzstāsies gan profesionāli, gan topošie mūziķi. Klausītājus gaida tikšanās ar pianisti Helēnu Kundrātu, vijolniecēm Anitu Balčunu, Ilzi Dzenīti un Birutu Vaivodi, dziedātājiem Antu Jankovsku un Nauri Indzeri, kokļu duetu “Relatus”, kura sastāvā muzicē Dace Priedīte un Ieva Lapšāne, Jāzepa Mediņa Rīgas 1.Mūzikas skolas sitaminstrumentu spēles ansambli “Seši mazi bundzenieki” skolotājas Virdžīnijas Laubes-Vītiņas vadībā, mežradznieka Gata Evelona audzēkņiem, Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” kokļu ansambli “Kokles balss” skolotājas Daces Priedītes vadībā, mūziķiem Līgu un Ivaru Reņģēm, Universum mūzikas un mākslas pamatskolas skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes jaunajiem pianistiem un vēsturnieci Indru Vīlisteri. Koncerta apmeklētājiem būs iespēja apskatīt mākslinieces Dainas Leites gleznu izstādi.

Vienības ielas dārza koncertā viesosies Jēkaba Nīmaņa kvartets ar programmu “Dzejnieka balss. Mūzika” – Baiba Renerte/mecosoprāns, Jēkabs Nīmanis/klarnete, Artūrs Noviks/akordeons, Kristaps Pētersons/kontrabass, balles deju klubs “Valmiera” un podnieks-keramiķis Gatis Dzērve ar savu darbu izstādi.

Brīvdabas muzicēšana Valmierā turpina dzīvot, dārza koncerti aicina garāmgājējus piestāt un ieklausīties skaņu burvībā, mūziķi brauc uz Valmieru zinot, ka te viņus sagaidīs dzirdīgas ausis un atvērtas sirdis. Klausītāju atsaucība pārliecina, ka nekas nespēj aizstāt dzīvo muzicēšanu, dzīvo saikni starp izpildītājiem un publiku.

Mūzikas svētkus Burkānciemā organizē biedrība “Burkānciema apkaime”. Liels paldies par atbalstu svētku tapšanā Valmieras novada pašvaldībai un Valmieras novada fondam.

Pasākumu laikā ievērosim valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības!

Informāciju sagatavoja:
Ritma Pētersone-Cepīte