Mūžībā devusies skolotāja Inese Reinfelde

Skolotāja Inese Reinfelde (26.11.1964.–19.01.2023.).

Skolotāja Inese Reinfelde (26.11.1964.–19.01.2023.).

Cik dīvaina sajūta… Sniegs snieg lielām, baltām pārslām… Dzīve rit… Inese, Tava klātbūtne jūtama ik uz soļa, bet Tevis vairs nav… Grūti noticēt… vēl janvāra sākumā meklēji un kopēji audzēkņiem notis, lai uzsāktu jauno mācību semestri, notika stundas pianistiem – konkursantiem, tika izrunātas idejas ansamblim, priecājies par Jauno gadu…

Skolotājas Ineses šūpulis kārts mazā miestiņā Gostiņos, netālu no Pļaviņām, kur Aiviekste ietek Daugavā. Bērnībā Inese pirkstus vingrina, spēlējot klavieres un adot. Dzīvi dzīvojot, kamols pēc kamola pārtapuši krāsainos zeķu pāros, jakās, cepurēs un šallēs. Kā nu ne, Inese dzimusi skolotāju ģimenē, kur jau no mazām dienām mamma, būdama darbmācības skolotāja, mācījusi meitai rokdarbus, dziesmas un dančus akordeona pavadījumā. Muzikālo gaitu sākums Pļaviņu Mūzikas skolā, ko absolvējot noslēguma eksāmenā spēlējusi ar tik lielu aizrautību, tik sparīgi, ka pēdējā akordā pārrāvusi flīģelim augšējo stīgu. Un tad tēta galavārds: “Tu būsi pianiste!” Un muzikālā izglītība turpinās Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā. Izdzīvošana diezgan sūra, Inese sāk strādāt par privātskolotāju, tad koncertmeistari un klavierskolotāju Cēsu Bērnu mūzikas skolā.

Pateicoties lielajai teātra mīlestībai, tika iepazīta Valmiera, un nebija šaubas – jāstrādā Valmieras Mūzikas skolā. Pirmo reizi atbraucot uz darba interviju un ejot gar Dzirnavu ezeriņu, Inese saprata, ka būs valmieriete. Un tā līdz liktenīgajam janvāra sākumam. Skolotāja Inese saviem audzēkņiem bija prasīga mūzikā, uzticams draugs – atvērta, dāsna un patiesa.

Inesi raksturo fenomenāls dziedāšanas spēks un dziesmu krājums – vai bija tāda dziesma, kurai viņa nezināja vārdus no pirmā līdz pēdējam pantiņam? Aizrautīga dziedātāja un kormeistare Valmieras Kultūras centra sieviešu korī “Jumara”, kormeistare senioru vīru korim “Baltie bērzi”, vadītāja senioru vokālajiem ansambļiem “Dziesmotā senatne” un “Mežābele”, koncertmeistare daudziem dziedošiem kolektīviem. Darba pilnas rokas… Darba pilna sirds…Tā trauksmainā un emocionāli piepildītā ikdienā paskrien laiks, bet vienmēr paliek spēks saviem mīļajiem, bērniem, mazbērniem, draugiem, muzikālajiem paziņām.

Paldies Tev, muzikālā, aizrautīgā, rūpīgā, iedvesmojošā, dzīvespriecīgā… skolotāja Inese.

Valmieras Mūzikas skolas kolektīvs