Motokrosa sezona Eriņos ir noslēgusies

Mototrase "Eriņi"

Veiksmīgi noslēgusies biedrības Jaunatnes tehniskais sporta centrs “Eriņi” organizētā izcīņa motokrosā “Eriņu kauss 2023”.

2023. gada sezonā Eriņu mototrasē norisinājās pieci posmi, kuros šosezon piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 7 dažādās motociklu klasēs startēja teju 250 dalībnieki.

7. oktobra rīts Eriņos iesākas ar brāzmainu vēju un lietu, taču tas neatturēja organizatorus pabeigt pēdējos sagatavošanās darbus un dalībniekus no ierašanās uz sezonas noslēguma posmu Eriņu mototrasē. Piektajā posmā piedalījās 86 dalībnieki, kuri tradicionāli startēja 7 klasēs – MX 50, MX 65, MX 85, MX MINI, MX SOLO, MX QUAD, MX BV. Trasē valdīja patīkama rosība un pirmie motocikli jau devās treniņbraucienos. Dienas pirmajā pusē trase sportistiem bija īsts izaicinājums – peļķes un dubļi līkumos prasīja papildu koncentrāciju un fizisko spēku.

Pirmais starts bija MX 50 klasē plkst. 11.50. Pie barjeras stājās 7 dalībnieki. Divu braucienu summā šajā posmā uzvaru izcīnīja Ē. Ančupāns, otrā vieta R. Ančupāns, trešā vieta R. Saldabols. Sezonas kopvērtējumā vietu sadalījums MX 50 klasē tāds pats, kā noslēdzošajā posmā.

MX 65 klasē noslēdzošajā posmā bija 10 braucēji. Divu braucienu summā uz piedestāla augstākā pakāpiena kāpa J. Gailis, aiz sevis atstājot D. Smarodu un A. Fiļipovu. Sezonas kopvērtējumā vietu sadalījums identisks, J.Gailis izcīnīja uzvaru pēdējos trīs posmos pēc kārtas!

MX 85 klasē šoreiz startēja 9 braucēji. Pirmā vieta posmā un sezonas kopvērtējumā A. Drozdam, posmā otrā vieta E.Kukainim, kuram sezonas kopvērtējumā trešā vieta, savukārt posmā piedestāla zemākais pakāpiens T.Audijanovam, kurš sezonas kopvērtējumā izcīnīja augsto otro vietu.

MX MINI jeb pitbaiku klasē sezonas sākumā pie starta barjeras devās pat 9 braucēji. Sezonas kopvērtējumā uzvaru izcīnīja braucējs no Igaunijas – M. Heinpold, otrajā vietā V.Tabūns, bet trešajā vietā M.J.Zariņš.

MX SOLO klasē šosezon uz starta piecos posmos kopā izgāja 127 braucēji. Sezonas noslēguma posmā startēja 33 braucēji. Uzvaru posmā izcīnīja K.Millers, aiz sevis atstājot D.Putilovu un H.Bērziņu. Sezonas kopvērtējumā pirmā vieta – D.Putilovs, otrā vieta – H.Bērziņš, trešā vieta – K.Millers.

Tradicionāli MX SOLO klasē tiek apbalvoti veiksmīgākie braucēji JTSC “Eriņi” motokluba biedru ieskaitē.  Šajā sezonā MX SOLO klasē vietājo klubu pārstāvēja 14 dalībnieki. Pirmā vieta M.Mīlīgs, otrā vieta G.Mincinofs, trešā vieta K.Millers, ceturtā vieta J.Melbārdis, piektā vieta R.Eglīte un sestā vieta V.Skuja .

MX QUAD klasē sezonas noslēgumā sacīkstes uzsāka 10 braucēji. Uzvaru posmā izcīnīja T.Balodis, otrā vieta M.Dadzis, trešā vieta E.Lācis. Sezonas kopvērtējumā uzvaru izcīnīja K.Straubergs, piedestāla otrais pakāpiens K.Jansons un trešā vieta V.Šauriņš.

MX BV klasē sezonas piecos posmos kopumā startēja 22 ekipāžas, divos posmos startēja Latvijas labākā BV ekipāža – brāļi Lielbārži, kā arī leģendārie brāļi – Lauris un Jānis Daideri. Sezonas noslēguma posmā uz starta stājās 11 ekipāžas, uzvaru izcīnot igauņu ekipāžai Vahter/Vahter, otrā vieta Saadi/Krievs un trešā vieta vēl vienai igauņu ekipāžai Poldma/Kuusma. Sezonas kopvērtējumā pirmā vieta – Dukulis/Dukulis, otrā vieta Ivanovs/Užāns, trešā vieta Tabūns/Skinderskis.

Sacensību noslēgumā svinīgā apbalvošanas ceremonijā JTSC “Eriņi” muzejā tika godināti gan noslēdzošā posma, gan sezonas godalgoto vietu ieguvēji. Ar krāšņu salūtu un pozitīvām emocijām tika noslēgta ‘’Eriņu kauss 2023’’ sezona!

Paldies par sadarbību un atbalstu Valmieras novada pašvaldībai, SIA “Rūjienas saldējums” un visiem pārējiem, kuri šo gadu laikā bijuši kopā ar mums un atbalstījuši visdažādākajos veidos. Liels paldies dalībniekiem par uzticību un cīņassparu, skatītājiem par ovācijām un pozitīvo atmosfēru visas sezonas garumā!

Eriņu mototrasē ir redzams mūsu moto, ‘’Motokross rada atkarību, ātruma un brīvības izjūtu’’,  par to mēs šosezon atkal pārliecinājāmies! Uz tikšanos jaunajā sezonā!

Informāciju sagatavoja: JTSC “Eriņi”