Militārās mācības “Namejs 2022” 16.-18.septembrī

namejs-militaras-macibas

No 16. līdz 18. septembrim Vidzemē, tostarp Valmieras novadā, notiks daļa no Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību “Namejs 2022” rudens posma. Tajā tiks pārbaudīta Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes vienību, tostarp 22. kaujas nodrošinājuma bataljona, spēja veikt uzdevumus hibrīdapdraudējuma gadījumā.


Militāro mācību laikā Valmierā, Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona bāzes apkārtnē, kā arī Brenguļu, Plāņu un Kauguru pagastā zemessargi un karavīri veiks mācību scenārijā noteiktos uzdevumus – apsargās bāzi, patrulēs, veiks medicīnisko evakuāciju, veidos šķēršļus.


Iedzīvotāju drošībai 17. un 18. septembrī Valmierā, Cēsu ielas posmā virzienā no Kauguru līdz Brūkleņu ielai, tiks slēgta satiksme. Satiksme tiks pārorganizēta uz Cēsu ielas pretējās joslas posmu, kurā uz mācību laiku būs divvirzienu transporta kustība. Ierobežojumi būs spēkā no 17.septembra plkst.9.00 līdz 18.septembra plkst.13.00.


Militāro mācību “Namejs 2022” laikā 18.septembrī Brenguļos notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Medicīnas rotas un Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta kopīgo mācību “Ausma” izspēle. Tajā tiks trenēta brigādes Medicīnas rotas spēja sadarbībā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu organizēt un koordinēt cietušo evakuāciju uz civilajām ārstniecības iestādēm konvencionālā jeb bruņota konflikta gadījumā. Izspēles laikā Medicīnas rotas karavīri-glābēji cietušo karavīru lomu spēlētājus nodos Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, kas tos nogādās Vidzemes slimnīcā.


Uzdevumu izpildes laikā Valmieras novadā pārvietosies militārā tehnika, karavīri un zemessargi formas tērpos ar ieročiem. Karavīri un zemessargi izmantos tikai mācību munīciju un kaujas imitācijas līdzekļus, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot. Militāro mācību laikā tiks ievērotas ugunsdrošības un dabas aizsardzības prasības, un izmantotās teritorijas tiks sakoptas.


Mācību norisei atbalstu sniegs gan valsts un pašvaldību iestādes, gan darba devēji, dodot iespēju zemessargiem piedalīties mācībās trīs dienas pēc kārtas.
Zemessargi un karavīri trenējas pēc iespējas realitātei pietuvinātos apstākļos, tādējādi nostiprinot savas prasmes aizsargāt savu atbildības teritoriju – savus novadus, pilsētas, pagastus, ciemus.


Zemessardze aicina iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret militārajām mācībām valsts teritorijā, jo tās ir vērstas uz mūsu valsts aizsardzības spēju uzlabošanu un reģionālās drošības stiprināšanu.

Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona
Civilmilitārās sadarbības speciāliste
Lelde Krancmane
Tālr. 28619184
Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi