Miķeļdienas svinību laikā Valmiermuižā aicina uz tirdziņu un “GreenFest”

Turpinot tradīciju par gadskārtu atzīmēšanu, 16. septembrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 līdzās Valmiermuižas alus darītavai un Valmiermuižas parkā norisināsies Miķeļdienas svinības, mājražotāju un amatnieku tirdziņš “Gardu muti” un “Mūsu BIO tirgus”. Kā arī otro reizi Valmiermuižā viesosies zaļā dzīvesveida festivāls “GreenFest” ar ilgtspējīgām sarunām.

Miķeļi iekrīt dabas veltēm bagātākajā gadalaikā, kas ir arī ražas svētki un tirgus dienas. Šogad Miķeļdienas svinībās būs satiekami vairāk nekā simts tirgotāju, kur iemīļotajiem “Gardu muti” tirdziņa dalībniekiem pievienosies arī “GreenFest” organizētā “Mūsu Bio tirgus” mājražotāji un amatnieki. Lai daudzinātu Miķeļdienu ar stāstiem par tradīcijām un skanīgām dziesmām, Valmiermuižā uzstāsies šarmantā un enerģiskā Katrīna Dimanta kopā ar prasmīgo akordeonistu Rolandu Zelču. Viņus svinībās varēs sastapt uz Valmiermuižas alus terases skatuves plkst. 12.00 un plkst. 13.30.

“GreenFest” kā pasākumu kopums norisinās jau sesto gadu un šogad rosinās trīs aizraujošas sarunas, kas norisināsies Valmiermuižas alus terasē plkst. 11.00–15.00. Sarunā “Vieta ar sirdi” par vietu un kopienu attīstīšanu piedalīsies gan Valmieras novada pašvaldības pārstāvji, gan dažādu nevalstisko organizāciju un iniciatīvu kūrētāji. Lai rosinātu Valmiermuižas pilnveidošanos, tiek aicināts aizpildīt aptauju. “Viedās saimniekošanas jeb permakultūras padomi dārza ierīkošanai un dzīvošanai” sarunā būs klausāmi Latvijas Permakultūras biedrības pārstāvji, kā arī individuāli entuziasti. Sarunā “Mans devums dabai – iniciatīvas bioloģiskās daudzveidības nosargāšanai” piedalīsies Latvijas dabas fonda, graudkopības kooperatīva “VAKS” pārstāvji un aktīvisti.

Miķeļi iezīmē pāreju uz rudens-ziemas ēdienkarti, kad tradicionāli ēdam saknes. Tāpēc Miķeļdienas svinībās „uz ugunskura un ugunskurā” gatavosim un garšosim dārzeņus 18.–21. gadsimta gaumē. Par godu šiem svētkiem Valmiermuižas alus darītavas saimnieks būs izbrūvējis gaišu un tumīgu, medus krāsas Valmiermuižas gaišo gadskārtu alu “Miķeļdiena”. Savukārt, Valmiermuižas alus virtuvē būs iespēja baudīt rudens ražas mielastu par godu svinībām.

Tirdziņā darbosies mantu maiņas punkts jeb Brīvbode. Te varēs atrast sev ko interesantu un noderīgu un iemainīt pret to, kas pašam kļuvis lieks. Pārskati mājās savu un bērnu drēbju skapi, grāmatu plauktu, virtuves atvilktnes un nāc mainīties! Kā jau īstos ražas svētkos, kā maiņas valūta derēs kāds ķirbis vai ievārījuma burka radošiem barteriem. Ņem vērā, ka maiņai der labas, tīras lietas, lai tās spētu iepriecinātu kādu citu. Valmiermuižā viesosies arī “Repair Cafe Rīga”, lai ierādītu, kā pašu spēkiem labot elektro un datortehniku. Meistari aicina ņemt līdzi lietas, kas saplīsušas, taču negribas vēl pavisam atvadīties no sava telefona, datora, miksera, tostera vai citas iekārtas. “Eco Baltija Vide” sagādās elektrotehniku, ko būs iespējams mācīties labot ikvienam interesentam. Kopā ar stikla dizaina studiju “Glass Point” radošās darbnīcas laikā tiks izgatavoti pašu radītu dizainu magnēti, gleznojot savas izjūtas un atmiņas uz stikla – nevis vienkārši tos nopērkot suvenīru veikalā. Mantoto kultūraugu kustības uzturētāja izaicinās atpazīt dažādu augu sēklas un stāstīs par to daudzveidību. Kā ierasts, sanākušos gaidīs arī Valmiermuižas jātnieku skola ar izjādēm un būs spēles bērniem.

Pasākuma programma pieejama šeit.