Mazsalacas vidusskolēni projekta ietvaros viesojas Francijā

No 23. līdz 27. janvārim Francijā norisinājās Erasmus+ projekta “ES mākslas laboratorija nākotnei” 1. mobilitāte. Tās ietvaros uz Lemanu devās 5 Mazsalacas vidusskolēni un 2 pavadošie skolotāji.

Piedzīvojums sākās ar Parīzi, kur dalībnieki apskatīja Eifeļa torni, pabija Triumfa arkā un ātrā, bet ļoti iespaidīgā vizītē Orsē muzējā aplūkoja franču izcilāko mākslinieku darbus kā Ogists Rodens, Edgars Dega, Pols Sezans, Klods Mone un, protams, Vincents Van Gogs. Pēc viesošanās Parīzē visa Latvijas komanda devās uz mobilitātes pilsētu Lemansu, kur pavadīja lielāko nedēļas daļu.

Jauniešiem bija lieliska iespēja dzīvot viesģimenēs, caur ko skolēni guva priekšstatu par vietējo iedzīvotāju dzīvesveidu un kultūras īpatnībām. Vietējā skolā tika atklāta visu partnerskolu kopīgi veidota fotoizstāde. Pēc tam tik apskatīta mācību iestāde un prezentēta katra partnerskola.  Nedēļas laikā tika organizētas vairākas radošās darbnīcas, kur jauniešiem bija iespēja parādīt savas mākslinieciskās prasmes, gan prezentēšanas māksla, gan prasmes strādāt daudznacionālās komandās.

Vēl viens neaizmirstams brauciens bija ekskursija uz Nantes pilsētu, kur vairāku stundu garumā gids izveda cauri Nantes galvenajām ielām un pastāstīja par arhitektoniskajiem principiem, ko izmanto Nantes pilsētā, lai veidotu mūsdienīgu vidi, kas apvienota ar vēsturisko arhitektūru. Apmeklējām arī arhitektu augstskolu un Nantes mākslas muzeju.

Koordinētājvalsts ir Francija, partneri no Beļģijas, Portugāles un Itālijas.

Šim projektam Mazsalacas vidusskolai piešķirts 49365,00 eiro Erasmus+ finansējums. Projekta realizācija 01.09.2022.-31.08.2024.