Mazsalacas vidusskolas skolēni un pedagogi ERASMUS+ projektā Turcijā

Mazsalacas vidusskola Turcijā

Oktobra sākumā pieci Mazsalacas vidusskolas skolēni un trīs pedagogi devās uz Erasmus+ projekta “Literatūra svešvalodu stundās” partnerskolu Manavgatā Turcijā, kur vienu nedēļu piedalījās dažādās aktivitātēs, izmēģināja un guva jaunas idejas literatūras izmantošanai mācību stundās.

Turku skola bija sagatavojusi literatūras nodarbības par Hodžu Nasredinu, kur gan iepazinām viņa stāstus un diskutējām par to atziņām, gan arī paši radījām savus stāstus un skatuves iestudējumus tiem. Tāpat arī interesantā veidā iepazinām vietējās leģendas un teikas, kas rosināja diskutēt un salīdzināt tā laika kultūru, apstākļus ar mūsdienu situāciju dažādās valstīs un kultūrās. Apmeklējot romiešu laika amfiteātri, nācās leģendu izspēlēt uz skatuves. Nedēļas noslēgumā tapa individuāli dzejoļi no izplēstām vecām grāmatu lapām (‘black-out’ metode).

Skolā noklausījāmies aizkustinošu stāstījumu par meža ugunsgrēku, kas pirms diviem gadiem plosījās turpat netālu no skolas. Tajā bojā gāja arī vairāki cilvēki. Lai palīdzētu Manavgatas apkārtnei atgūties, katrs iestādījām jaunu koku, kā arī palīdzējām sakopt apkārtni, savācot izmestos atkritumus.

Partnerskola bija arī parūpējusies par iespēju iepazīt slavenākās vietas tuvākajā apkārtnē. Apskatījām Antāliju, Alanju, vēsturisko Sidi, apmeklējām banānu plantāciju, kur uzzinājām, ka augsne mazajiem banānu stādiņiem tiek vesta no Baltijas jūras. Bijām skaistā vietējā mošejā, kā arī uzzinājām, kā pareizi gatavoties, tās apmeklējumam.

Nedēļas laikā turku skolēni mācīja turku dejas soļus, kā arī iepazīstināja ar savu kultūru un izglītības sistēmu. Kopā apmeklējām arī dažādas mācību stundas. Skolas starptautiskajā dārzā sējām līdzpaņemtās sēklas, vēlēšanos kokā iesējām lentīti, cerot, ka viss piepildīsies. Nedēļa bija piepildīta ar aktivitātēm, iepazinām tālo kultūru, ieguvām brīnišķīgus draugus, kurus ceram atkal satikt maijā, kad Mazsalacas vidusskola uzņems viesus pie sevis. Paldies partnerskolai un ģimenēm Manavgatā par viesmīlīgo uzņemšanu.

Šim projektam piešķirts 120000,00 eiro Erasmus+ līdzfinansējums. Projekta realizācija 01.09.2022.-31.08.2024.

Informāciju sagatavoja:

Mazsalacas vidusskola