Mazsalacas vidusskolas skolēni iepazīst Grieķiju

Mazsalacas vidusskola Grieķijā

GRIEĶIJA 5.10.2021. – 12.10.2021.

Četri Mazsalacas vidusskolas skolēni ar pavadošajiem pedagogiem devās iepazīt Grieķiju no 2021. gada 5. līdz 12. oktobrim.

Grieķija mūs sagaidīja un pavadīja ar sauli, taču projekta laikā mēs piedzīvojām gan lietu, gan vētru, gan negaisu.

Savu pirmo dienu mēs pavadījām Atēnās, mēs apskatījām pilsētu, apbraucot to ar ekskursiju autobusu. Otrajā dienā mēs devāmies lasīt olīvas, ieradāmies Volosā un devāmies uz sagaidīšanas vakariņām. Trešajā dienā mēs devāmies uz Volosas  4. vidusskolu, kur mēs prezentējām mūsu skolu, parādot video un pastāstot dažādus faktus par mūsu skolu, kā arī strādājām pie projekta tēmas “integrācija”, ko skola varētu darīt, lai bērni ar īpašām vajadzībām varētu iekļauties skolas dzīvē. Pieaugušo izglītības centrā uzzinājām par dažādajiem iemesliem, kādēļ cilvēki Grieķijā savulaik palikuši bez pamatizglītības, kā arī to, ka mācīties un piepildīt savus sapņus par izglītību nav par vēlu pat senioru vecumā. Stiprā lietus dēļ 4.dienā nebija iespējams nokļūt uz vides semināru kalnu ciematiņā, tādēļ apmeklējām ķieģeļu izgatavošanas muzeju, arheoloģisko izrakumu muzeju un Volosas vēstures muzeju. Par interesantāko tika atzīts tieši arheoloģijas muzejs. Brauciena piektajā dienā mēs devāmies uz Meteoru, kur uzzinājām par reģiona dabu, tās veidošanos un apmeklējām klosterus un apskatījām interesantos kalnu veidojumus, uzkāpām mākoņos. Pabijām arī sēņu muzejā, kaut gan mūsdienās sēņošana Grieķijā neesot populāra.

Sestajā dienā mums bija iespēja izbraukt ar vilcieniņu pa kalniem, brauciena laikā mēs redzējām daudz skaistu skatu. Plašie olīvu dārzi kalnos bija iespaidīgi un liecināja par olīvu audzēšanas nozīmi ekonomikā. Pēc interesantā brauciena mums bija atvadu vakariņas, jo septītajā projekta dienā mēs atkal devāmies uz Atēnām. Atēnās mums bija lieliska iespēja apmeklēt Akropoles muzeju un arī pastaigāt pa pašu Akropoli. Projekta pēdējā dienā ar metro devāmies uz lidostu, no kuras lidojām uz mājām.

Projekta laikā mēs dzīvojām viesnīcā kopā ar citu valstu skolēniem. Lai arī dzīvošana viesnīcā mums neļāva izprast grieķu ikdienu, mēs varējām vairāk sadraudzēties ar citu valstu skolēniem. Katram no mums bija projekta partneris, skolēns no Grieķijas, kurš mums deva iespēju iepazīt Grieķiju no citas puses.

12.kl. projekta komanda.

„Let Me Show You Around“ Erasmus+ projekts 2019-1-LV01-KA229-060432_1. Projekta izdevumus 33195,00 eiro apmērā pilnībā finansē Erasmus+ programma.

ERASMUS+
Let me show you around