Mazsalacas vidusskolas komanda Sicīlijā

No 6. līdz 10. martam 5 Mazsalacas vidusskolēni un 2 pavadošie skolotāji piedalījās Erasmus+ projekta “ES mākslas laboratorija nākotnei” 2. mobilitātē saulainajā Sicīlijā.

Nedēļas laikā jauniešiem bija lieliska iespēja iepazīt vietējo sicīliešu viesmīlību un dzīvesveidu. Ierodoties siltajā un saulainajā Sicīlijas pilsētā Katānijā, neievērots nepalika vulkāns Etna, kurš majestātiski sagaida un pavada katru Katānijas viesi. Ar šī vulkāna apskati iesākās arī nedēļa Itālijā. Pirmdienas ekskursijā tika iekļauta Brontes pilsētiņas apskate un neliels pārgājiens pa Etnas vulkānisko iežu “tuksnesi”, kurš radies 18. gadsimta izvirduma laikā. Otrdienā visas mobilitātes partnervalstis tikās vietējā skolā, kas ir lielākā apkaimē, tur mācās ap 1500 skolēniem. Notika katras dalībvalsts himnas atskaņošana un skolu, un valstu prezentēšana. Tika apskatīta skola un skolēniem bija iespēja piedalīties stundās kopā ar itāļu bērniem.

Pārējo dienu laikā tika organizētas dažādas ekskursijas, kuru laikā bija iespēja iepazīt Sicīlijas un Katānijas vēsturi dažādos periodos, iepazīties ar vietējo mākslinieku jaunradi. Nedēļa noslēdzās ar botāniskā dārza apskati mazā ciematā, kur arī tikām aizvesti uz vietējo augļkoku, palmu un citu augu audzētavu, kas īpaši izceļas ar savu milzīgo ražošanas apjomu.

Koordinētājvalsts ir Francija, partneri no Beļģijas, Portugāles un Itālijas.

Šim projektam Mazsalacas vidusskolai piešķirts 49365,00 eiro Erasmus+ finansējums. Projekta realizācija 01.09.2022.-31.08.2024.