Mazsalacas vidusskolas Erasmus+ “Realfooding Challenge” 1. mācību mobilitāte Portugālē

Erasmus+ Mazsalacas vidusskolā

Rudens brīvlaikā mēs četri mūsu skolas skolēni un trīs skolotāji bijām Moimenta da Beirā, Portugālē. Kopā ar skolēniem no Spānijas, Polijas, Portugāles un somu skolotājiem apskatījām pilsētu, kur uzturējāmies, un tuvākās pilsētas, iepazinām viens otru, spēlējām dažādas sporta spēles, mācījāmies par veselīgu uzturu. Ieskatījāmies arī skolas teleskopos.

Devāmies arī izbraucienā ar kuģīti pa Doro upi gleznainajā Doro kalnu reģionā, bijām liecinieki tam, kā kuģošana notiek pāri slūžām. Apmeklējām portvīna muzeju, lai uzzinātu par reģionam raksturīgo tradicionālo vīnogu audzēšanu. Ēdām dažādus portugāļu tradicionālos ēdienus. Pabijām “soft egg” muzejā, kur darbnīcā mācījāmies pagatavot pašus ‘soft eggs’ našķus. Par ievērojamiem portugāļu jūrasbraucējiem un viņu atklājumiem pārliecinājāmies “Atklājumu pasaulē”, kur laiva mūs veda cauri vēsturiskajam stāstam.

Marta. Man kopumā viss ļoti patika. Es nekad  neaizmirsīšu portugāļu kūciņas, jo tās tiešām tiek gatavotas citā līmenī. Man arī ļoti patika mana viesģimene, jo viņi mani ļoti laipni sagaidīja un deva visu nepieciešamo. Bija arī ļoti forši būt Atlantijas okeāna krastā. Mana viesģimene man pagatavoja arī savus tradicionālos ēdienus un tie bija ļoti atšķirīgi no mūsu.

Kristiāna. Man ļoti patika šī valsts un tās kultūra, noteikti atgrieztos vēlreiz. Priecājos, ka uzņemšana notika viesģimenēs. Mana viesģimene bija ļoti atsaucīga un laipna. Ģimene deva visu nepieciešamo, vienmēr biju paēdusi un laimīga. Skolas skolēni bija jautri un forši, visur aicināja iesaistīties un neviens nepalika atstumts. Visi satiktie cilvēki bija ļoti laipni un atsaucīgi. Man ļoti patika tas, ka Moimenta da Beira atrodas kalnainā vietā. Visur bija ļoti skaisti un man patika apciemot kaimiņu pilsētas, tās bija apbrīnojamas.

Mārcis. Jaunieši un vecāki, ar kuriem iepazinos, bija ļoti jauki un draudzīgi. Ar visiem varēja veidot sarunu. Jaunieši, kuri mūs uzņēma, parādija dažādus skaistus skatus pilsētā. Valsts tradicionālie ēdieni atšķīrās no latviešu ēdieniem. Viesģimenes atbalsts bija neaprakstāms, viemēr rūpējās par mani, vai esmu paēdis, vai man kaut kas netrūks. Noteikti gribētu atkal atgriezties un apskatīt vēl vairāk pilsētai tuvus apskates objektus.

Linda. Iepazinos ar Portugāles kultūru un tās vēsturi, kas man patika un bija ļoti interesanta. Viesģimene, kas mani uzņēma bija ļoti gādīga un laipna. Notika jautras ekskursijas, kas man palīdzēja iegūt informāciju par Portugāli. Skolēni bija ļoti draudzīgi un jautri, vienmēr uzaicināja piedalīties jautros notikumos. Šis ceļojums man vienmēr paliks prātā kā jautrākais ceļojums, kādā esmu bijusi. Vēlētos atgriezties Portugālē un iepazīt to vairāk.

Erasmus+ programma šim projektam piešķīrusi 100% finansējumu 28852,00 eiro apmērā.

ERASMUS+
Realfooding