Mazsalacas dzimšanas dienā aicinām uz koncertu

11.februārī svinēsim Mazsalacas 95. dzimšanas dienu. Plkst. 19.00 aicinām Mazsalacas Kultūras centrā uz grupas “Baritoni” koncertu “Šajā svētku sajūtā”, piedalīsies arī pianists un komponists Džuliāns un sitaminstrumentālists Anrijs Grīnbergs.

11.februārī svinēsim Mazsalacas 95. dzimšanas dienu. Plkst. 19.00 aicinām Mazsalacas Kultūras centrā uz grupas “Baritoni” koncertu “Šajā svētku sajūtā”, piedalīsies arī pianists un komponists Džuliāns un sitaminstrumentālists Anrijs Grīnbergs.

Biļetes uz koncertu var iegādāties Mazsalacas Kultūras centrā un “Biļešu paradīzē”, cena ir 3,00 EUR.

Vieta, kur mūsdienās atrodas Mazsalaca, apdzīvota jau vidējā akmens laikmetā — ap 5000 gadu p.m.ē. Vēlāk novadā apmetušies lībieši, no lībiešu valodas arī cēlusies virkne šī novada ģeogrāfisko nosaukumu, piemēram, upe Salaca, Ķirele, Iģe, Ramata u.c. Mazsalacas Sv. Marijas baznīca dokumentos pirmo reizi minēta 1533. gadā, poļu–zviedru karu laikā tā tika nopostīta. Ap 1697. gadu baznīca pēc zviedru karaļa Kārļa XI pavēles atkal atjaunota. 1890. gadā tās vietā uzcelta pašreizējā Mazsalacas Svētās Annas evaņģēliski luteriskā baznīca.

1864.gadā Valtenberģu muižas īpašnieks Arnolds Fītinghofs zemniekiem iznomāja pirmos apbūves gabalus, sākās pirmo namu celtniecība. Šajā laikā uzcēla arī pirmo tiltu pār Salacu. Jādomā, ka to veicinājusi ģeogrāfiski izdevīgā atrašanās vieta – jau senatnē šeit krustojušies Rūjienas–Ainažu, Valmieras–Pērnavas un citi apkārtnes apdzīvoto vietu ceļi.

Mazsalacas iedzīvotāju skaits 1918. gadā sasniedza 1100 cilvēku, viņiem apdzīvojot 80 namus. Latvijas valdība 1928. gada 11. februārī Mazsalacai piešķīra pilsētas tiesības.

Daudz laimes dzimšanas dienā, Mazsalaca!

Pēc Mazsalacas muzeja sniegtās informācijas
Foto: Rīgas iela Mazsalacā, skats uz ugunsdzēsēju depo