Mazsalacai – 95, Ērenpreisam – 132

No 10. līdz 16. jūlijam aicinām piedalīties Mazsalacas pilsētas svētkos un velosvētkos “Mazsalacai 95 – Ērenpreisam 132”.

Visu nedēļu

Latvijas Kultūras Koledžas studenti aicinās doties viņu un mentoru veidotā vēsturiskā pastaigu takā pa Mazsalacas ielām, ieliņām un pieturas punktiem, apzinot Mazsalacas kultūrvēsturi, cilvēku stāstus un likteņus, kā arī pieturas punktos atstājot stāstus nākamajām paaudzēm. Pastaigu kartes pieejamas Mazsalacas Kultūras centrā un elektroniski Mazsalacas Kultūras centra Facebook lapā.

No pirmdienas, 10. jūlija

Mazsalacas Kultūras centra lielajā zālē aicinām apskatīt Jaņa Rozentāla Mākslas skolas 2023. gada absolventu kvalifikācijas darbu izstādi “Ievārījums”.

Trešdiena, 12. jūlijs

Plkst. 20.00 aicinām uz vokālās grupas “Ēra”, vadītāja Dita Tomsone, noskaņu koncertu Mazsalacas Kultūras centra iekšpagalmā. Biļetes cena ir 7 EUR, tās iespējams iegādāties no 3. jūlija Mazsalacas Kultūras centrā.

Ceturtdiena, 13. jūlijs

Pēc ilgāka laika Āža krogs (Rīgas iela 17, Mazsalaca) atkal vērs durvis. No plkst. 19.00 iepazīsim senā kroga vēsturi, kā arī uzzināsim par jaunajām vēsmām – “Ēdiendaris” par iecerēm tagad un turpmāk.

Latvijas Stāstnieku asociācijas vadītāja Māra Mellēna aicina ikvienu, kurš grib dalīties par Āža kroga nozīmi Mazsalacas kopienas kultūrtelpā. Aicinām dalīties ar stāstiem, atmiņām vai fotogrāfijām, lai kopīgi varam veidot izstādi par Āža krogu, kas būs apskatāma Āža kroga zālē līdz 16. jūlijam.

Ceturtdienas vakara noslēgums būs kafejnīcā “Būda” (Rīgas iela 16) no plkst. 21.00 – gardi ēdieni, atspirdzinoši dzērieni un muzikāls brīdis ar grupu “Alum Alu”. Ēdienkarte – pēc noteiktā cenrāža.

Piektdiena, 14. jūlijs

Mazsalacas pilsētas centrā no plkst. 19.30 svētkus kopā svinēt aicina Sēļu pagasta tautas nama folkloras kopa “Sēlene” un tautas mūzikas kopa “Sēļu muižas muzikanti”, vadītāja Iveta Dukaļska.

Plkst. 20.00 – koncerts “Deju upe”, režisors Kristaps Pelēkais. Dejā dodamies no Mazsalacas pilsētas centra līdz Skaņkalnes pagasta Lībiešu pilskalna estrādei.

Plkst. 21.00 – Skaņkalnes pagasta Lībiešu pilskalna estrādē XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku atskaņu koncerts “Mūžīgais dzinējs”.

Plkst. 23.30 Saieta laukumā būs ekstrēmais “Green Trials” nakts velošovs.

Sestdiena, 15. jūlijs

Plkst. 10.00–15.00 Mazsalacas Zaļajā skvērā aicinām uz amatnieku un mājražotāju darinājumu tirdziņu. Amatniekiem pieteikšanās elektroniski līdz 7. jūlijam (pieteikuma anketa dalībai tirdziņā atrodama Mazsalacas Kultūras centra Facebook lapā).

Plkst. 10.00–13.00 Mazsalacas pilsētas centrā būs skatāma mākslas centra “Noass” ceļojošā busiņa izstāde “Māksla Uz Riteņiem”.

Plkst. 10.00–16.00 Mazsalacas tirgus laukumā būs atrakcijas ģimenēm.

Plkst. 11.00 Amatu mājā (Rīgas iela 10) aicinām uz izstādes “Tekstils un keramika mozaīkas tehnikā” atklāšanu un tikšanos ar meistariem.

Plkst. 11.30–13.00 noskaņu radīs svētku muzikālais noformējums “Muzikālās klavieres” – mūzika pilsētā.

Plkst. 12.00 svētku atklāšana Mazsalacas Saieta laukumā mūziķa Ralfa Eilanda vadībā. Sveiciena vārdus teiks Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks. Par muzikālu sveicienu būs parūpējušies Mazsalacas Kultūras centra bērnu un jauniešu ansamblis “Pērles”, vadītāja Sarmīte Ausekle.

Plkst. 12.30 – starts bērnu velobraucienam. Jāpiemin, ka plkst. 10.30–11.30 Mazsalacas Saieta laukumā būs vēl pēdējā iespēja reģistrēties bērnu velobraucienam vai velo parādei. Velobraucienam iespējams pieteikties iepriekš (līdz 13. jūlijam) elektroniski, aizpildot pieteikšanās anketu. Pieteikšanās velo parādes braucienam šeit, bet pieteikšanās bērnu velo braucienam pieejama šeit. Pieteikšanās anketas atrodamas arī Mazsalacas Kultūras centra Facebook lapā. Nolikums pieejams šeit.

Plkst. 13.00 īpašo noskaņu iegriezīsim, dodoties parādes velobraucienā. Vasara domās un smaidos. Būs brīnišķīgi! Jāpiemin, ka velomaršruta kartes un brauciena nolikumi tiks publicēts Mazsalacas Kultūras centra Facebook lapā.

Plkst. 14.00–16.00 pie Valtenberģu muižas būs skatāma mākslas centra “Noass” ceļojošā busiņa izstāde “Māksla Uz Riteņiem”.

Plkst. 18.30–19.00 Skaņkalnes pagasta Lībiešu pilskalna estrādē norisināsies velo parādes dalībnieku apbalvošana (ieeja uz svētku noslēgumu no plkst. 17.30).

Plkst. 19.30 – 20.00 muzikāls pārsteigums – dziesminiece Helēna Kozlovska.

Plkst. 20.00 pēc nejaušības principa tiks noteikts “Ērenpreiss” velosipēda laimīgais īpašnieks (tas būs kāds, kurš būs iegādājies biļeti uz grupas “Līvi” koncertu līdz plkst. 19.59).

Plkst. 20.00–21.30 – leģendārās grupas “Līvi” koncerts. Plkst. 22.30–03.00 – svētku nakts balle ar grupu “Sestā jūdze”. Biļetes cena līdz plkst. 19.59 ir 7 EUR, pēc plkst. 20.00 – 10 EUR. Tās iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un Mazsalacas Kultūras centrā no 3. jūlija. Jāpiemin, ka tā būs ieejas biļete arī nakts ballei.

Svētdiena, 16. jūlijs

Plkst. 13.00 Saieta laukumā aicinām uz vokālās grupas “Dzeguzīte” koncertu.

Plkst. 15.00 – kapu svētki Mazsalacas kapos.

Jāpiemin, ka Mazsalacas muzejā apskatāma Egīla Kaužēna karikatūru izstāde un patstāvīgās izstādes: Zvanu kolekcija, Valtera Hirtes koka skulptūru kolekcija, Medību trofejas, Seno dzimtkoku izstāde un 1300 suvenīrpelīšu kolekcija. Mazsalacas bibliotēkā – Inetas Martinsones personālizstāde “Dimanti manā ceļā”, Bērnu nodaļā – Mazsalacas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde “Mana vieta, mans laiks”.

Plašāka informācija par Mazsalacas pilsētas svētku nedēļas norisēm – Mazsalacas Kultūras centra Facebook lapā un Valmieras novada tīmekļvietnē www.valmierasnovads.lv.

Svētku nedēļā iespējams apmeklēt: Mazsalacas apvienības pārvaldi (Pērnavas iela 4) 10. jūlijā plkst. 8.00–18.00, no 11. līdz 13. jūlijam plkst. 8.00–17.00, 14. jūlijā plkst. 8.00–16.00; Mazsalacas Kultūras centru (Rūjienas iela 1) no 10. līdz 15. jūlijam plkst. 8.30–17.30; Mazsalacas muzeju (Parka iela 31) no 12. līdz 15. jūlijam plkst. 11.00–16.00 (ieejas maksa pēc noteiktā cenrāža), 16. jūlijā plkst. 11.00–15.00; Mazsalacas bibliotēku (Parka iela 9) no 10. līdz 14. jūlijam plkst. 10.00–18.00.

Informāciju sagatavoja:
Alīna Veidemane
Valmieras novada
Mazsalacas Kultūras centra
Kultūras darba speciāliste
Tālrunis: +371 26645713

Publicitātes foto: Klāvs Vasiļevskis