Mazsalacā uzstādīs velo remonta staciju

Valmieras novada pašvaldība projekta “Velo remonta stacijas uzstādīšana Mazsalacā” ietvaros plāno pilnveidot teritoriju Mazsalacā, nekustamajā īpašumā “Dzelzceļš”, caur kuru izveidots velomaršruts Greenways jeb “zaļie ceļi”, kas izveidots, izmantojot kādreizējos dzelzceļu maršrutus. “Zaļie ceļi” ir zaļo ceļu tīkls Vidzemē un Dienvidigaunijā, kas ved caur gleznainām ainavām un mežiem, un ir piemērots velo braucējiem, pārgājieniem, zirgu izjādēm un slēpošanai ziemas apstākļos.

Ko cilvēkam darīt, kad ceļā ar velosipēdu gadās kāda tehniska kļūme, bet tuvumā nav velosipēdu darbnīcas vai tā jau ir slēgta? Projekts risinās šo problēmu – ikvienam velo izmantotājam būs iespēja paša spēkiem nepieciešamības gadījumā piepumpēt riepas un pielabot savu riteni velosipēdu remonta stacijā. Tā būs aprīkota ar rokas pumpi, skrūvgriezi, dažādām atslēgām un citiem instrumentiem, kas nepieciešami, lai veiktu nelielu remontu velosipēdam. Tāpat tā var noderēt, ja kaut kas atgadījies bērnu ratiņiem vai ratiņkrēslam. Publiski pieejamā bezmaksas velosipēdu remonta stacija, ko projektā uzstādīs uz “zaļo ceļu” maršruta, attīstīs velotūrisma infrastruktūru Mazsalacā, veicinot tūrisma sadarbību starp Latviju un Igauniju un pilnveidojot iedzīvotāju aktīvās atpūtas nodrošinājumu.

Valmieras novada pašvaldības sagatavoto LEADER projektu apstiprināšanai Lauku atbalsta dienestā pēc izvērtēšanas virzīja biedrība “No Salacas līdz Rūjai”.