Ar saukli “Mazas rīcības – liela ietekme” bērni un jaunieši tiek aicināti piedalīties Rīcības dienās

ricibas dienas

No 7. līdz 13. novembrim Latvijā jau desmito gadu norisināsies Vides izglītības fonda organizētās “Rīcības dienas”. Ikviena izglītības iestāde un it īpaši jaunieši ir aicināti attīstīt risinājumus un aktualizēt globālas vides problēmas – klimata pārmaiņu krīzi, bioloģiskās daudzveidības izzušanu un vides piesārņojumu.

“Šogad Rīcības dienas notiks jau desmito gadu un izcels katras mazas rīcības nozīmi. Viens no pārmaiņu priekšnosacījumiem ir sākt ar maziem soļiem, kurus var paveikt ikviens, jo lielas pārmaiņas un izaicinājumi biedē. It īpaši, kad runa ir par tādiem globāliem izaicinājumiem kā klimata krīze, bioloģiskās daudzveidības izzušana un vides piesārņojums, kas prasa tūlītēju rīcību. Bet ikviens var sniegt savu artavu, izglītojot par šiem jautājumiem, īstenojot praktiskas rīcības un rādot labo piemēru. Mazas rīcības, ko katrs paveic atsevišķi, kopumā rada lielu ietekmi!”

Ekoskolu programmas vadītājs Latvijā Daniels Trukšāns

Iesniegt un reģistrēt pasākumus var līdz 24. oktobrim šeit.

Padomi un plašāka informācija par “Rīcības dienām” ir pieejama Ekoskolu mājaslapas sadaļā par Rīcības dienām.

Pirmā starptautiskā “Ekoskolu Rīcības dienu” kampaņa notika 2012. gadā un kopš tā laika ik gadu novembris tiek ieskandināts ar bērnu un jauniešu aicinājumiem rīkoties vides aizsardzības labā. Latvijas Ekoskolas ik gadus piedalās nedēļu ilgā starptautiskā kampaņā ar mērķi uzrunāt sabiedrību, vērst uzmanību nozīmīgām vides problēmām un ikvienu rosināt uz rīcību, kas var palīdzēt šīs problēmas mazināt. Nedēļas laikā tiek organizētas dažādas izglītojošas un interaktīvas aktivitātes un uzsāktas praktiskas iniciatīvas, kuru mērķis ir piedāvāt vietēja mēroga risinājumus globālām vides problēmām. Latvijas skolas Rīcības dienās īsteno praktiskas un izglītojošas aktivitātes visas nedēļas garumā, aicinot iesaistīties arī apkārtējo sabiedrību. Rīcības dienās tiek organizēti semināri, diskusijas, konkursi un viktorīnas, veidoti informatīvi plakāti, bukleti un stendi, veikti pētījumi un aptaujas, rīkotas akcijas videi draudzīga dzīvesveida popularizēšanai un īstenotas citas vērtīgas aktivitātes.

Vides izglītības fonds (VIF) ir dibināts ar mērķi veicināt ilgtspējīgu attīstību ar vides izglītības palīdzību. VIF pamatktivitātes ir saistītas ar pasaules vadošās vides izglītības organizācijas Foundation for Environmental Education (FEE International) programmu īstenošanu Latvijā.

Ekoskolu programma ir viena no visaptverošākajām un populārākajām vides izglītības pieejām pasaulē. Ekoskolu programmā Latvijā šobrīd darbojas gandrīz 200 izglītības iestādes (no pirmsskolām līdz pat augstskolām), bet visā pasaulē programmā ir iesaistītas 59 000 izglītības iestādes 74 valstīs. Programmā tiek aicināta piedalīties ikviena izglītības iestāde, kas gatava savā darbā ilgtermiņā pievērsties vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības jautājumiem.

Ekoskolu programmu Latvijā īsteno nodibinājums “Vides izglītības fonds”. Pasākums tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu projekta “FEE International programmu darbības nodrošināšana Latvijā 2022.gadā” (proj.nr. 1-08/4/2022) ietvaros.

Informāciju sagatavoja:
Anna Luīze Pētersone, Vides izglītības fonds