Matīšu pamatskola turpmāk īstenos arī pirmsskolas izglītības programmas

Matīšu pamatskola turpmāk īstenos pirmsskolas izglītības programmas

Valmieras novada pašvaldības domes deputāti ceturtdien, 23. februārī, lēma, ka no 2023./2024. mācību gada Matīšu pirmsskolas izglītības iestādes “Namiņš” telpās pirmsskolas izglītības programmas turpinās īstenot Matīšu pamatskola. Mācību process pirmsskolas programmā notiks Skolas ielā 11, bet pamatizglītības – Skolas ielā 22, kuru nodrošinās vienota skolas vadība.

Abu izglītības iestāžu apvienošana nodrošinās izglītojamo iespēju sagatavoties pamatizglītības apguvei, ievērojot pēctecību – no pirmsskolas uz pamatskolu. Šajā mācību gadā pirmsskolas izglītības programmas Matīšos apgūst 50 audzēkņi un darbs tiek organizēts trīs grupās, savukārt pamatizglītību iegūst 55 skolēni un speciālo izglītības programmu – 17. Matīšu pamatskola jaunajā mācību gadā saglabās un turpinās īstenot licencētas pirmsskolas izglītības programmas.

Valmieras novadā līdzīgs modelis, kur pirmsskolas programmu īsteno kopā ar vispārējās pamatizglītības un/vai vidējās izglītības programmu, ir astoņās Valmieras novada pašvaldības izglītības iestādēs: Gaujas Krasta vidusskolā – attīstības centrā, Naukšēnu vidusskolā, Valmieras 2. vidusskolā, J.Neikena Dikļu pamatskolā, Rencēnu pamatskolā, Rubenes pamatskolā, Trikātas  pamatskolā un Brenguļu sākumskolā.