Mārtiņš Vilsons ar muzikālu dzejas izrādi “Mīlestības gads” viesosies Valmiermuižā

Mīlestības gads

Ziemīgā 7. decembra vakarā, plkst. 19.00, Valmiermuižas alus viesistabā norisināsies muzikāla dzejas izrāde „Mīlestības gads”, kurā radoši satiksies Aleksandrs Čaks, Niks Matvejevs un Mārtiņš Vilsons. Izrāde būs par mīlestību, kas apciemo visnegaidītākajos brīžos un rada iedvesmu iepretim ikdienišķajai pasaules realitātei.

Aleksandrs Čaks bija sabiedrības dvēsele – kur bija Čaks, tur bija dzīvība. Asprātīgi tosti, pagodinājumi kādām pavisam necilām sievietēm, kas, dzejnieka izceltas, pēkšņi aizkustinoši iemirdzējās. Īso svārku, skatiena vilinājuma, kairo pieskārienu akcentējums veidoja Čaka erotisko dzeju, kam bija saikne ar dziļāko, tikai apjaušamo juteklību. Niks Matvejevs bija dzīves gardēdis, vienlaikus kautrīgs un labsirdīgs cilvēks ar nebēdnīgi dzirkstošām acīm. Mūziķis, komponists, apveltīts ar izcilu humora izjūtu, stāstnieka talantu un plašu sirdi. Niks mums ir atstājis divus diskus ar Čaka dzeju: „Dziesmas meitenēm” un „Atzīšanās”. Izrādē „Mīlestības gads” skan dziesmas no šiem diskiem Mārtiņa Vilsona izpildījumā, kas ir dāvana draugam – Nikam 65. dzimšanas dienā. Vilsona dzejas pasniegšanas veids aizved pāri laikam. Vīrišķīga un viegli ievainojama ir sirds, kurā Mārtiņš dalās ar saviem skatītājiem. Nekautrīgi un atklāti. Izrādes muzikālais noformējums ir Mārtiņa balss un ģitāras ziņā.

Par čakisku līdzdomāšanu Mārtiņš Vilsons ir apbalvots divas reizes: 2021. gadā tika pasniegta Aleksandra Čaka balva par spilgtu un ilggadīgu devumu Aleksandra Čaka dzejas uzvedumu veidošanā un dzejnieka daiļrades vērtību apliecinājumu izrādē „Čaks. Vilsons. Iedomu spoguļi”, 2014. gadā par A. Čaka daiļrades popularizēšanu piešķirta A. Čaka piemiņas nozīmīte.

Pasākums norisināsies Valmiermuižas alus viesistabā šaurā lokā un mājīgā atmosfērā. Pirms izrādes aicina ciemoties Valmiermuižas alus virtuvē un izbaudīt nesteidzīgu maltīti, kurai krodzinieki pieskaņos Valmiermuižā brūvētās garšas. Īpaši šim vakaram tiks piedāvāts arī bagātīgais Latvijas garšu kokteilis „Harismātiskais”, kas papildinās mīlestības pilno gaisotni. Pasākuma ilgums 1 stundu 15 min. vai kamēr raisās dzejas iedvesmotas sarunas. Biļetes iegādājamas Bezrindas.lv.

Rīko: Vilsons Production, Valmiermuižas kultūras biedrība. Atbalsta: Valmiermuižas alus darītava, GARDU MUTI zelteri, Aleksandra Čaka muzejs.

Plašākai informācijai: Valmiermuižas kultūras biedrība, , tālr. nr.: 27337798.