Martas diena “Pulkās” – svētki Gaujmalā Latvijas un Ukrainas ģimenēm

Martas diena "Pulkās"

Biedrība “Iedvesmas mežs” jau otro gadu organizē ģimeņu svētkus pie dabas, Gaujas krastā. Šogad uz pasākumu sirsnīgi aicinām arī Ukrainas ģimenes, kas patlaban apmetušās Latvijā.

Turpinot sniegt prieku un skaistu atpūtu ģimenes lokā, biedrība “Iedvesmas mežs” aicina piedalīties labdarības pasākumā, kas norisināsies š.g. 30. jūlijā. Aicinām svinībās piedalīties kā Latvijas, tā Ukrainas ģimenes, kam pašlaik vēl nav iespējas atgriezties savā dzimtenē. Ar koncertiem, radošām aktivitātēm, spēlēm un sirsnīgu kopābūšanu dabā tiks gan sniegts morāls atbalsts ģimenēm ar bērniem šai emocionāli saspringtajā laikā, gan veicināta tautu saliedēšana un sakaru veidošana, kas patlaban jo būtiska ir tamdēļ, ka daudziem kaimiņzemes ļaudīm nepieciešama integrēšanās darba tirgū, savukārt bērniem un jauniešiem drīzumā gaidāmo skolas gaitu uzsākšanai mūsu valstī.

Ģimeņu svētku “Martas diena «Pulkās»” nosaukums dzimis, iedvesmojoties no leģendāro “Pulkas” pārceltuves mājas un lauku sētas vēstures – viena no saimnieka, zemnieka Pētera Miksīša meitām bija Marta. Tā kā Martai bija gari mati, sapīti bizēs, par svētku simbolu tika izraudzīta bize jeb pīne. Tāpēc viens no svētku radošajiem uzdevumiem ir zāļu un ziedu bizes posmu pīšana. Tos ar dabai draudzīgiem materiāliem savienosim, izmērīsim un svētku ietvaros kopā palaidīsim pa straumi Gaujā.

Svētku programmā:

 • Ģimeņu vizināšana ar laivām un SUP dēļiem pa Gauju
 • Izjādes ar zirgiem mežā
 • Seju apgleznošana
 • Burbuļu ballīte
 • Uz ugunskura gatavota zupa
 • “Martas dienas” kliņģeris
 • Kopīgas zāļu un ziedu bizes pīšana un palaišana Gaujā
 • Radošas aktivitātes dabā
 • …un daudz dažādi pārsteigumi
 • No pulksten 13.30 – PUTU BALLĪTE 2h garumā

Uz skatuves:

Plkst. 12.00 – dziedātāja Laila Ilze Purmaliete Gaujmalu pieskandinās ar latviešu tautasdziesmām

Plkst. 14.00 – Koncertēs Latvijas estrādes leģenda Žoržs Siksna

 • Ierašanās pasākumā ar groziņiem kopgaldam
 • Vēlams līdzi ņemt ūdens aktivitātēm nepieciešamo (peldkostīmi, peldbikses, dvieļi u.tml.)
 • Ieeja par simbolisku ziedojumu biedrībai “Iedvesmas mežs” (pasākuma izmaksu segšanai)

Atgādinām, ka vakarā visi aicināti uz “Prāta vētras” koncertu Valmierā, kurā Ukrainas iedzīvotājiem ieeja ir bez maksas.

Norises laiks: 2022. gada 30. jūlijā pulksten 11.00 – 17.00

Vieta: Valmieras novads, Plāņu pagasts (4km aiz Strenčiem uz Valkas pusi), “Pulku” Gaujmalā.

Informācija: Biedrība “Iedvesmas mežs”

Inta Mengiša mob. 22319238, email:

Marta Mīļā mob. 23112711, email: