Mamanet turnīrs Rūjienā 

Mamanet turnīrs Rūjienā

28. janvārī Rūjienas sporta hallē norisinājās šī gada pirmais turnīrs mamanetā, kas kopā pulcēja 8 komandas – no Balviem, Ropažiem, Iršiem, Skrīveriem, Naukšēniem un Rūjienas. 

Mamanets ir volejbolam līdzīga spēle sievietēm, ko galvenokārt spēlē māmiņas. Spēlē var piedalīties jebkura vecuma sieviete, kura gatava aktīvi izkustēties, un tā ir ļoti līdzīga volejbolam, tikai dalībniecēm bumba nav jāatsit, bet jānoķer rokās pirms tā tiek nodota nākamajai spēlētājai. Galvenā spēles devīze ir: “katra mamma var!”.

Rūjienas turnīrā dalībnieces lēma par labu apļa tipa turnīra formātam – katrai komandai ar katru aizvadot vienu spēli, līdz diviem uzvarētiem 21 punkta setiem. Katrai komanda turnīrā aizvadīja 7 spēles, un pēc 8 stundu spraigām cīņām laukumos tika noskaidrotas uzvarētājas:

  • 1. vieta (21 punkts) komandai “Rūjiena” (Zane Zandersone, Ketija Vintēna, Zane Švēde, Marija Kudrjavceva, Antra Krievāne, Anna Debora Gaugere, Dana Ševčenko)
  • 2. vieta (16 punkti) komandai “Naukšēni 2” (Everita Groševa, Baiba Liepiņa, Inga Vīksne, Anna Kalniņa, Zanda Reitfelde, Mārīte Kamzola, Baiba Riekstiņa, Līga Dreija) 
  • 3. vieta (14 punkti) komandai “Rūja” (Katrīne Pinka, Anastasija Sīka, Anželika Upīte, Laura Cīrule, Sarmīte Praudiņa, Margita Kaliksone, Annija Beitiņa, Solvita Niklase)

Valmieras novadā šobrīd ir 4 mamaneta komandas – 2 Naukšēnos un 2 Rūjienā, taču janvāra beigās ar lielu atsaucību aizvadīti arī pirmie iepazīšanās treniņi Valmierā, Valmieras Viestura vidusskolas sporta zālē. Dalībnieces izteica interesi turpināt treniņus un izveidot komandas.

Nākamais mamanetā turnīrs norisināsies 11. februārī sporta hallē “Irši”. Visai informācijai par mamaneta kustību Latvijā iespējams sekot Mamanet Latvia Official.