Mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi uzsāk jauno radošo sezonu

Septembrī Valmieras Kultūras centra un struktūrvienības – Kocēnu Kultūras nama – mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi uzsāk jauno radošo sezonu. Lai pārrunātu aktualitātes kultūras nozarē, kolektīvu vadītāju atalgojuma modeli, kā arī ieceres un pasākumus jaunajā sezonā un pateiktos par kopā paveikto XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos, 20. septembrī uz kopīgu tikšanos pulcējās pašdarbības kolektīvu vadītāji un Valmieras Kultūras centra vadība.

Būtiskākās izmaiņas jaunajā sezonā – līdz ar Valmieras pagasta kultūras nama ēkas īpašnieka maiņu, trīs kolektīvi – amatierteātris “Valmiermuižnieki”, senioru vokālie ansambļi “Mežābele” un “Dziesmotā senatne” – kļuvuši par Kocēnu Kultūras nama kolektīviem, savukārt jauniešu deju kolektīvs “Sadancis” pievienojies Valmieras Kultūras centra kolektīviem.

Septembrī darbību Valmieras Kultūras centra paspārnē uzsāk D grupas vidējās paaudzes deju kolektīvs “Pūrs”, kas izveidots, apvienojot labāko no saviem priekšgājējiem – VPDK “Agrā Rūsa” un “Pastalnieki”. Kolektīva vadība uzticēta Jānim Psjukam. Pirmais lielais VPDK “Pūrs” notikums gaidāms jau 21. oktobrī, kad uz Valmieras Kultūras centra skatuves koncertā “…un ir labi” uzstāsies gan “Pūrs”, gan arī pulcēs savus draugu kolektīvus.

Tāpat septembrī tiek veidota mūsdienu deju grupas “Baltā” studija, aicinot sastāvā bērnus un jauniešus no 7 līdz 14 gadu vecumam. Jauno kolektīvu vada Sigita Skrabe. Pieteikšanās dalībai mūsdienu deju grupas “Baltā” studijā pa tālruni 26699084. Mēģinājumi norisināsies Mēģinājumu zālē Raiņa ielā 14, Valmierā.

Savukārt skaistas kopā būšanas jubilejas 2023./2024. gada sezonā gaidāmas vairākiem mākslinieciskās pašdarbības kolektīviem. Pavasarī 45 gadu jubileju atzīmēs sieviešu koris “Jumara”, 30 gadu jubileju – senioru vīru koris “Baltie bērzi”.

Visi, kuri vēlas dziedāt, dejot, muzicēt, gleznot vai radīt, mīļi gaidīti kādā no kolektīviem. Ar informāciju par mēģinājumu norisi un plānotajiem pasākumiem var iepazīties Valmieras Kultūras centra mājaslapā www.vkc.lv .