Makšķernieki aicināti ievērot makšķerēšanas noteikumus

Aizvadītajās brīvdienās Valmieras novada pašvaldības policijas amatpersonas pēc iepriekš izstrādāta plāna, pārbaudes rezultātā kādai personai uzrādot automašīnas bagāžas nodalījumu, atrada četras zivis – lašu dzimtas zivis taimiņus, kas nelikumīgi iegūti Strīķupē.

Tā kā ir konstatētas noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmes, kā arī būtisks kaitējums dabai, ir uzsākts kriminālprocess, ko tālāk pēc kompetences izskatīs Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Dienvidvidzemes iecirknis.

Atgādinām, ka par zivju vai ūdensdzīvnieku ķeršanu vai citādu iegūšanu bez attiecīgas atļaujas aizliegtā laikā vai aizliegtās vietās, kā arī izmantojot aizliegtus rīkus vai paņēmienus (patvaļīga iegūšana), kā arī ja tiek konstatēts būtisks kaitējums dabai, tiek noteikta kriminālatbildība.

Visu gadu ir spēkā aizliegums iekšējos ūdeņos iegūt lašus un taimiņus, bet jūras ūdeņos šis aizliegums ir spēkā laika posmā no 1. oktobra līdz 15. novembrim.

Valmieras novada pašvaldība aicina makšķerniekus būt atbildīgiem un ievērot makšķerēšanas noteikumus un tajos noteiktos ierobežojumus.