Mainīta piekļuve EKO laukumam Dzelzceļa ielā 5

Saistībā ar pārbūvi slēgta automašīnu satiksme Dzelzceļa ielā Valmierā un ir mainīta piekļuve Valmieras EKO laukumam Dzelzceļa ielā 5. Slēgtā ielas posma apbraucamais ceļš un piekļuve EKO laukumam šobrīd tiek organizēta cauri bijušā Valmieras gaļas kombināta teritorijai Rūpniecības ielā 1, iebraucot pa teritorijas galvenajiem vārtiem. EKO laukuma apmeklētāji aicināti sekot līdzi izvietotajām norādēm. Atbilstoši būvdarbu norises gaitai piekļuve EKO laukumam var tikt mainīta.

Atgādinām, ka SIA ZAAO (ZAAO) EKO laukumā Dzelzceļa ielā 5 tiek pieņemti dalīti vākti atkritumi no fiziskām un juridiskām personām. Valmierā pieejams arī otrs EKO laukums Beātes ielā 47. Plašāka informācija par EKO laukumos pieņemtajiem atkritumu veidiem, to darba laikiem pieejama ZAAO mājaslapā.

Dzelzceļa ielas pārbūve posmā no Rūpniecības ielas līdz topošajai Eksporta ielai tika uzsākta pagājuša gada decembrī. Ielas pārbūvi paredzēts pabeigt līdz šī gada novembra beigām. Pēc pārbūves Dzelzceļa iela būs ērti izmantojama smagajam komerctransportam, vienā pusē tai būs izbūvēts arī gājēju un velobraucēju ceļš, kuru no ielas brauktuves atdalīs zaļā zona. Ielai tiks izbūvēta slēgta tipa lietus ūdens kanalizācija, apgaismojums ar LED tipa gaismekļiem.

Dzelzceļa ielas pārbūve ir daļa no aktivitātēm projektā “Industriālo teritoriju attīstība Valmierā – 1.kārta”, kas tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālu atbalstu. Projekta kopējie attiecināmie izdevumi 4 001 227,54 EUR, no kuriem ERAF finansējums plānots līdz 3 142 525,17 EUR, valsts budžeta dotācija līdz 138 640,82 EUR un pašvaldības finansējums līdz 498 856,99 EUR. Projekta neattiecināmās izmaksas ir 1 013 119,28 EUR, ko plānots finansēt no Valmieras pilsētas pašvaldības budžeta.

Foto autors: SIA ZAAO

Piekļuves shēma EKO laukumam Dzelzceļa ielā 5: