Maijā Zilākalnā atsāksies izbraucieni ar sliežu velosipēdiem

Maijā Zilākalnā atsāksies izbraucieni ar sliežu velosipēdiem

Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs no 1. maija atkal aicina uz izbraucieniem ar sliežu velosipēdiem. Atklāšanas nedēļā ikvienu braucēju gaida patīkami pārsteigumi.

Izbraucieni ar sliežu velosipēdiem pagājušajā sezonā guva plašu popularitāti – ar tiem izbrauca vairāk nekā 1500 viesu. Maijā sāksies izbraucienu otrā sezona, sliežu velosipēdi atkal gaidīs viesus uz senā šaursliežu dzelzceļa sliedēm, pa kurām varēs aizmīties no Zilākalna ciemata līdz kūdras purvam un atpakaļ.

Ziemas laikā, kad nebija iespējams braukt pa sliedēm, tika veikti sliežu velosipēdu mehānismu uzlabošanas darbi, lai sagatavotu tos jaunai un aizraujošai sezonai.  Šāds izbrauciens jau pats par sevi ir varens piedzīvojums, bet jaunās sezonas pirmajā nedēļā katru braucēju gaidīs patīkams pārsteigums.

Pirms izbrauciena viesiem vispirms jānoskatās drošas lietošanas pamācība, tad aizraujošais brauciens līdz divus kilometrus attālajam kūdras purvam var sākties. Galapunktā sliežu velosipēds būs jāapgriež pretējā braukšanas virzienā, lai varētu mērot tikpat garo braucienu atpakaļ.

Ar sliežu velosipēdu vienlaicīgi var pārvietoties četri cilvēki – divi min pedāļus, bet divi var baudīt ainavu. Kopumā Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centra rīcībā ir četri šādi velosipēdi, līdz ar to vienlaikus izbraucienā var doties līdz 16 cilvēkiem. Velosipēdu iespējams aprīkot ar bērnu sēdeklīšiem – uz katra velosipēda iespējams uzstādīt divus šādus sēdeklīšus, lai brauciens būtu drošs arī jaunākajiem braucējiem.

Līdztekus izbraucienam ar sliežu velosipēdiem, apmeklētāji tiek laipni gaidīti arī Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrā, kur var uzzināt par Zilākalna industriālo, kultūras un dabas mantojumu un ar virtuālās realitātes palīdzību savām acīm skatīt kūdras purvus, šaursliežu dzelzceļu un Zilokalnu no putna lidojuma. Tiem, kuri no augstuma nebaidās, būs iespēja uzkāpt vienā no šejienes industriālā mantojuma objektiem – vēsturiskajā ūdenstornī.

Instruktāžas un sliežu velo brauciena kopējais ilgums ir aptuveni stunda. Interesenti var pieteikties uz kādu no piedāvātajiem sākuma laikiem ik pa stundai 1., 4., 5., 6., 7. un 8. maijā no plkst. 12.00 līdz 19.00 (pēdējais brauciens plkst. 18.00). 2. un 3. maijā Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs ir slēgts un braucieni nenotiek.

Obligāta iepriekšēja pieteikšanās, rakstot e-pastu uz vai zvanot pa tālruni +371 28698121.

Biļetes:

  • 3 EUR pieaugušajiem;
  • 2 EUR bērniem, skolēniem, studentiem un personām ar invaliditāti.