Mācību iestādēm atkārtoti izteikti draudi, iestādes darbojas pēc Valsts policijas norādēm!

Naktī uz pirmdienu vairāki simti skolu un pirmsskolu, kā arī mācību centru visā Latvijā savos e-pastos saņēmuši vēstules krievu valodā ar spridzināšanas draudiem. Šīs vēstules ir līdzīga rakstura un mērķa tām, ko noziedzinieki izsūtīja jau pagājušajā nedēļā gan Latvijā, gan arī Lietuvā un Igaunijā.

Valsts policijā šādos gadījumos ir izstrādāti precīzi rīcības algoritmi, kuros skaidri definēta rīcība un riska līmeņa novērtējums – arī šo e-pastu saturu Valsts policija ir izvērtējusi un pēc policijas risku līmeņa izvērtējuma fiziska apdraudējuma nav un evakuāciju veikt nav nepieciešams. Vēršam uzmanību, ka izglītības iestādes var turpināt darbu.

Valsts policija jau ir informējusi iestādes par tālāko rīcību. Aicinām iedzīvotājus sekot policijas norādēm, saglabāt mieru un neļauties panikai, jo tieši to arī noziedznieki sagaida!

Vienlaikus aicinām vecākus ar bērniem pārrunāt un pārskatīt interneta vietņu un to satura lietošanu, tostarp dažādās telegram grupās, kur pausta informācija par šiem notikumiem un tālāk nedalīties ar šo saturu! Tas ir tieši tas, ko šīs personas vēlas, lai radītu satraukumu.

Mācību iestādes Valmieras novadā jau pēc pirmajiem draudiem ir pastriprinājušas drošības pasākumus iestādēs, lai bērni un vecāki justos droši.

Valsts drošības dienests informē, ka pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā un hibrīdkara apstākļos nevar izslēgt iespējamību, ka šīs aktivitātes mērķtiecīgi realizē Latvijai nedraudzīgas valstis. Šādu aktivitāšu mērķis dienesta vērtējumā ir vairot baiļu sajūtu sabiedrībā, paaugstinot psiholoģisko spiedienu uz dažādām Latvijas sabiedrības grupām un mākslīgi radot spriedzi, lai destabilizētu situāciju Latvijas valstī.