Mācību gada izskaņā Kocēnu pamatskolā viesosies skolēni no Paistu pamatskolas Igaunijā

Kocēnu pamatskola

29. maijā pie Kocēnu pamatskolas skolēniem ieradīsies 40 Paistu pamatskolas 6.-8. klašu skolēni un skolotāji.


Draudzība ar Paistu pamatskolu, kas atrodas Viljandi apriņķī, Igaunijā aizsākusies jau 1957. gadā. Abu skolu sadarbība un klātienes tikšanās pārtrūka, sākoties Covid-19 pandēmijai, bet 2023. gada rudenī, Kocēnu skolas skolotājiem viesojoties Paistu, tika nolemts sadarbību atjaunot.


Aprīlī Paistu skola uzņēma Kocēnu 38. skautu vienību, kopīgi piedalījās diennakts nometnē.


Pateicoties Valmieras novada jauniešu iniciatīvu konkursa projektam, igauņu jaunieši piedalīsies sporta aktivitātēs, iepazīsies ar Kocēnu pamatskolas skolēnu pašpārvaldi, dosies uz Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centru un pēcpusdienā piedalīsies radošā darbnīcā kopā ar kocēniešiem.

Informāciju sagatavoja:

Māris Bušmanis,

Kocēnu pamatskola