Mācāmies dzīvot veselīgāk

Nu jau vairākus mēnešus visiem mūsu novada iedzīvotājiem ir lieliska iespēja piedalīties visdažādākajās aktivitātēs savas un savu ģimenes locekļu veselības uzlabošanai tā saucamā “Veselības projekta” ietvaros. Septembrī, oktobrī un arī novembrī ikviens varēja izvēlēties sev piemērotāko nodarbi – apmeklēt vingrošanas vai nūjošanas nodarbības, piedalīties veselīga uztura meistarklasēs vai apmeklēt atbalsta grupu jaunajiem vecākiem. Nodarbības notiek visos pagastos, bet atbalsta grupa jaunajiem vecākiem – Brenguļos, centrā “Kaimiņi”, jo tur bija vislielākā interese par šo aktivitāti. Atbalsta grupas nodarbības iecienījušas arī jaunās māmiņas no kaimiņu novadiem un Valmieras.

Vairāki pasākumi šajā rudenī tika organizēti mūsu novada skolēniem – septembrī visās skolās notika sporta dienas kopā ar vecākiem, oktobrī visi bērni varēja uzzināt par veselīgu uzturu un iemācīties pagatavot veselīgus našķus kopā ar uztura speciālisti Dagni Kantāni-Indriku.

Tāpat arī 11. oktobrī visi skolēni piedalījās “Veselības dienā”, ko projekta ietvaros organizēja biedrība “Latvijas Veselības misija”. Šajā pasākumā bērniem bija iespēja 9 stacijās pie veselības speciālistiem uzzināt par dažādiem būtiskiem veselīgas dzīves pamatprincipiem, piemēram, uzturu, ūdeni, gaisu, atturību, kustībām, u.c. Pasākums saņēma pozitīvas atsauksmes gan no jaunāko un vecāko klašu skolēniem, gan skolotājiem. Nelielu ieskatu par pasākumā notikušo sniedz J. Endzelīna Kauguru pamatskolas 7. klases skolotājas atsauksmē rakstītais: “Paldies par interesanto un izglītojošo pasākumu, kas skolēniem ir ļoti nepieciešams. Ļoti patika stacija “Atturība”, kurā pasniedzēji bērniem saprotami, pārliecinoši stāstīja par atkarībām. […] Paldies par izglītojošo “Uztura” staciju, kas lika pievērst uzmanību iesaiņojuma informācijai. “Ūdens” stacija bija pārsteigums ne vienam vien bērnam, jo ikdienā vecāki dod sulas, kolu, u.c. saldinātos dzērienus un netiek uzsvērts, ka bērnam būtu jādzer ūdens. […] Manai klasei patika “kustību” stacija, jo tas bija kas jauns, pulsu mērīt, noteikt sirdsdarbību un saprast kustību nozīmi cilvēka dzīvē.” Savukārt Brenguļu sākumskolas 1. klases skolotāja savā atsauksmē raksta: “Pasākumam bija ļoti pārdomāta struktūra, nodarbības vadīja zinoši speciālisti. Bērni nevarēja sagaidīt katru nākamo darbnīcu, ar prieku iesaistījās, demonstrēja savas prasmes. Svarīgi bija katram pašam pārliecināties – kāpēc nepieciešams veselīgs dzīvesveids. Prieku sagādāja sertifikāti un dāvanas noslēgumā.” Bērni savās atsauksmēs apņemas dzert vairāk ūdeni, vairāk kustēties, mazāk “sēdēt datoros un telefonos”. 

Video no pasākuma (nosaukums – Bērnu veselības izstāde Brenguļos) var noskatīties šeit: https://www.youtube.com/watch?v=iNO3dzXwwE0

Veselīgā uztura meistarklasēs un vingrošanas nodarbībās tiek izmantots projekta ietvaros iegādātais inventārs.

Informācija par projekta aktivitātēm tiek regulāri publicēta novada mājaslapā, tāpat arī afišas par gaidāmajām aktivitātēm tiek izvietotas pagastu centros, bibliotēkās un skolās.

Aicinām visus interesentus izmantot iespēju uzlabot savus veselības paradumus, apmeklējot projekta nodarbības. Līdz šim brīdim projekta pasākumus apmeklējuši vairāk nekā 300 mūsu novada un kaimiņu novadu iedzīvotāji.

Projekts “Veselas un veselīgas sabiedrības veidošana Beverīnas novadā” tiek īstenots ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu. Visas nodarbības ir bez maksas, kā arī uz visām nodarbībām iespējams pieteikt transporta pakalpojumu. Plašāku informāciju par projektu un tā aktivitātēm var saņemt, rakstot  vai zvanot 29431271.