LVRTC 2022. gada novembrī pārtrauc eParaksts karšu ražošanu

eParaksts karte

No šī gada novembra vairs nebūs iespējams iegādāties un pasūtīt jaunas eParaksts kartes, informē Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC). Kopš 2019. gada visiem valsts iedzīvotājiem tiek nodrošināts neierobežots eParakstīšanās reižu skaits eID kartē un arvien vairāk iestāžu un organizāciju darbinieki dokumentu parakstīšanai, kā arī identitātes apliecināšanai digitālajā vidē izmanto tieši eID karti. Ņemot vērā, ka no nākamā gada visiem iedzīvotājiem no 15 gadu vecuma eID karte ir noteikta kā primārais personu apliecinošais dokuments, paredzams, ka vēl plašāks uzņēmumu loks atteiksies no maksas eParaksta kartēm un izmantos valsts nodrošinātos bezmaksas risinājumus – eID karti vai mobilo lietotni eParaksts mobile. Šos rīkus iedzīvotāji neierobežotā apjomā var izmantot kā privātām, tā darba vajadzībām.

LVRTC turpinās nodrošināt jau izsniegto eParaksts karšu uzturēšanu gan e-Identitātes apliecināšanai, gan dokumentu parakstīšanai un esošie karšu lietotāji varēs turpināt izmantot izsniegtās kartes līdz to termiņa beigām.

LVRTC aicina visas organizācijas, kas vēlas iegādāties eParaksts kartes, veikt pasūtījumu laikus, kā arī, plānojot pasūtījumus, ņemt vērā, ka:

  • 2022. gada 1. novembrī tiks pārtraukta eParaksts karšu pārdošana – organizācijas vairs nevarēs veikt jaunu eParaksts karšu pasūtīšanu.
  • 2022. gada 16. novembrī tiks pārtraukta eParaksts karšu pieteikumu pieņemšana no organizāciju darbiniekiem.  
  • Līdz 16. novembrim pieteiktās eParaksts kartes tiks izgatavotas, atbilstoši līguma nosacījumiem. Savukārt pēc šī datuma pieteikties eParaksts kartei vairs nevarēs.