LVM MTB/Gravel maratona sezona startēs ar posmu Cēsis – Valmiera

MTB Cēsis - Valmiera

Visa vecuma un meistarības aktīvās atpūtas cienītāji 30. aprīlī aicināti piedalīties Latvijas lielākā velo seriāla – Latvijas valsts mežu MTB/Gravel maratona (aprīlī LVM MTB/Gravel) – pirmajā posmā no Cēsīm līdz Valmierai. Pieteikšanās aizraujošajam velo notikumam elektroniski pieejama mājaslapā velo.lv.

LVM MTB un Gravel maratonos var piedalīties ikviens Latvijas aktīvā dzīves veida cienītājs. Pasākuma organizatori parūpējušies par dažādām distancēm, kas lieliski piemērotas kā kalnu riteņbraukšanas cienītājiem, tā strauju popularitāti iegūstošās Gravel, jeb grants ceļu, disciplīnas cienītājiem. Trases, kuras veidojuši vietējie velo entuziasti, ved pa Latvijas mežu takām, pļavām un paugurainajiem un gleznainajiem grants ceļiem.

Gaidāmajā LVM MTB un Gravel maratona sezonā iekļauti seši posmi. Jau tradicionālajiem posmiem Cēsis – Valmiera, Siguldai, Smiltenei, pievienosies Ogres posms dabas parkā “Zilie Kalni” un kopējais Latvijas, Igaunijas posms Valga – Valka.

Posms Cēsis – Valmiera pēdējo 20 gadu laikā kļuvis par Latvijas riteņbraukšanas klasiku, kas katru gadu notiek aprīļa beigās. Distances vedīs pa skaistajām Gaujas Nacionālā parka takām un ceļiem. Pirmais posms būs lieliski piemērots iesācējiem, jo trases būs gana demokrātiskas, iztiekot bez gariem un stāviem kāpumiem, kā arī nobraucieniem.

Vērienīgā pasākuma rīkotāji parūpējušies par to, lai sevi apliecinātu visa vecuma, dzimuma un meistarības aktīvās atpūtas cienītāji. Ikvienam ir iespēja izvēlēties starp “Lielbāta” MTB “Toyota” Gravel un “Mammadaba” veselības distancēm. Tikmēr mazākos braucējus sagaida “Maxima” bērnu braucieni.

Sacensību starta centrs atradīsies Vienības laukumā Cēsīs. Netālu no tā notiks arī “Maxima” bērnu braucieni. Finiša centrs tikmēr būs pie Valmieras Svētā Sīmaņa baznīcas. Sacensību programma un cita informācija gaidāma drīzumā. Pieteikšanās Cēsis – Valmiera un citiem posmiem pieejama mājaslapā velo.lv. Tur iespējams aplūkot arī detalizētu nolikumu, vēsturiskos rezultātus un citu informāciju.

LVM MTB/ Gravel seriāls turpina SEB MTB maratona tradīcijas. Velo pasākums paredzēts visai ģimenei, kam sirdij tuva aktīvā atpūta, azarts un vēlme baudīt skaisto Latvijas dabu.

LVM MTB un Gravel riteņbraukšanas kalendārs:

30. aprīlis: Cēsis – Valmiera

14. maijs: Sigulda

17. jūnijs: Gulbenes novada Lācītes

16. jūlijs: Smiltene

12. augusts: Valka – Valga

23. septembris: Ogres Zilie Kalni