LTV: Valmiera ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu

Esam ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu! Valmierā šonedēļ viesojās Latvijas Televīzijas Kultūras ziņas, lai vēstītu par Valmieras kandidatūru Eiropas kultūras galvaspilsētas statusam, stāstītu par pilsētas izaicinājumiem un topošajām norisēm, kas ne tikai paspilgtinās Valmieru kā pilsētu, bet radīs pārmaiņas un ceļu uz izaugsmi. Video skatāms šeit.

Kopīgā mērķa vārdā ir apvienojies viss novads – otrs lielākais Latvijā cilvēku skaita ziņā, ko veido viena valstspilsēta, četras pilsētas un 26 pagasti. Mēs vēlamies attīstīt kultūras un emocionālās atpūtas pieejamības nozīmību gan vietējās kopienas, gan arī visas Eiropas Savienības attīstības kontekstā. Visā novadā ir atrodamas vairāk nekā 30 kultūras iestādes un 100 dažādi pašdarbību kolektīvi, un vairāk nekā 200 kultūras pieminekļu, kas ļauj raudzīties uz Valmieru kā kultūras galvaspilsētu un apzināt savu neizmantoto potenciālu! Jau pašlaik tiek strādāts pie kultūras attīstības – ir sākusies Valmieras Drāmas teātra pārbūve, Ziloņu iela tiek pārveidota par gājēju ielu, kur atradīsies labiekārtots laukums ar vides skulptūru “Krodera ābele”, kā arī Valmieras pilsdrupās noris Valmieras pils kultūrvides centra izveide.

Kā min “Valmiera Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” projekta vadītāja Liene Jakobsone: “Mūsu stāsts noteikti nav par esošās kultūras izdaiļošanu vai uzfrišināšanu, tas ir par milzīgas iniciatīvas, savas kultūras un savas identitātes apzināšanos. Tas ir ļoti ass, trāpīgs, pilns ar dažādām problēmām, tajā pašā laikā ar risinājumiem, kā pilsētai ar tik daudz sasāpējušām kultūras vajadzībām, ir iespējams to uztvert kā milzīgu potenciālu pārmaiņām!”

Par to, vai Valmiera iegūs Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu, uzzināsim jau nākamā gada pavasarī!