LTRK Vidzemes reģionālās padomes sēdē iepazīstina ar Valmieras novada attīstību

LTRK Vidzemes reģionālās padomes sēdē iepazīstina ar Valmieras novada attīstību

Otrdien, 28. maijā, Valmierā norisinājās Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Vidzemes reģionālās padomes sēde. Tās laikā pārrunāti LTRK prioritārie darbības virzieni, izceļot arī sadarbības veicināšanu ar pašvaldībām – informācijas apmaiņā un publiskās infrastruktūras attīstībā.

LTRK Jāņa Baika, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja, prezentācijā tika iepazīstināta ar Valmieras novada pašvaldības budžetu 2024. gadam, detalizētāk ar pašvaldības budžeta ieņēmumu/izdevumu analīzi, kā arī ar lielākajiem pašvaldības īstenotajiem attīstības projektiem. Diskusijas daļā pārrunāta problemātika saistībā ar birokrātijas mazināšanu, kas ir aktuāli arī uzņēmējiem. Tāpat izrunātas aktualitātes par dzīvojamā fonda attīstību Valmierā, informējot par aktuālajiem daudzdzīvokļu dzīvojamo māju būvniecības projektiem gan pašvaldības, gan privātajā sektorā. Tāpat joprojām aktuāls jautājums gan pašvaldībām, gan uzņēmējiem ir, kā veicināt lielākus nodokļu ieņēmumus tām pašvaldībām, kuras aktīvi atbalsta uzņēmējdarbības vides attīstību pašvaldības teritorijā.

Piedaloties arī uzņēmējiem, dienas noslēgumā norisinājās tikšanās ar Valsts ieņēmuma dienesta (VID) ģenerāldirektori Baibu Šmiti-Roķi, kura pastāstīja par VID stratēģiju, prioritātēm, nodokļu un muitas pakalpojumiem u.c. aktualitātēm. Lielāka uzmanība tika veltīta atbildēm uz uzņēmēju jautājumiem, lai veicinātu diskusiju, kādas produktīvas izmaiņas nepieciešams ieviest nodokļu sistēmā.