Lietotu apavu, apģērbu un mājas tekstila nodošanas akcija “Otrreiz modē”

No 2021.gada 1. līdz 30. septembrim notiks pašvaldību atkritumu apsaimniekotāja SIA “ZAAO” (ZAAO) organizēta atkārtotai lietošanai vēl derīgu apavu, apģērbu un mājas tekstila nodošanas akcija “Otrreiz modē”, kuras laikā, nogādājot uz ZAAO EKO laukumiem apavus, apģērbu vai mājas tekstilu, ir iespēja piedalīties balvu izlozē.

“Esam gandarīti, ka apavu un apģērba nodošanas pakalpojums ikdienā ir iedzīvotāju pieprasīts. Mēnesī vidēji savācam 20 tonnas minētā materiāla. Ar akcijas periodu vēlamies atgādināt par pakalpojuma pieejamību tiem iedzīvotājiem, kuri vēl nav pamanījuši šo šķirošanas iespēju, lai pēc iespējas samazinātu lietošanai vēl derīgu lietu nonākšanu atkritumos. Liels paldies akcijas atbalstītājiem, kuri palīdz vērst uzmanību tam, ka ne viss, kas lieks, ir jānoglabā atkritumu kalnā – lietām ir jādod otrā iespēja, šoreiz – nokļūt modē otrreiz!”

ZAAO Atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāja Ginta Gailuma

Savāktie apavi, apģērbi un tekstila materiāli tiks nodoti sadarbības partnerim pāršķirošanai un nogādāšanai uz jaunattīstības valstīm vai uz pārstrādi.

Nereti lietas par nevajadzīgām top neapdomīgu pirkumu rezultātā, tāpēc akcijas atbalstītāja stiliste Ineta Zariņa akcijas izlozes uzvarētājam palīdzēs ar stila padomiem pārdomātiem pirkumiem vai kopā piedāvās veikt skapja revīziju, palīdzot saprast, kas patiesi lieks, kas tikai citādi kombinējams (dāvanu kartes vērtība 100 eiro, kas ietver 3 h konsultāciju). Akcijas balvu fondā arī dāvanu karte no t/c “Valleta” izdevīgiem jauniem pirkumiem pēc visa liekā nodošanas un tvaika gludināmā iekārta, kuru sarūpējusi ZAAO saudzīgai apģērba un tekstila kopšanai. Paredzētas balvu izlozes arī katrā no 21 ZAAO darbības reģiona EKO laukumiem, izlozējot pledu ieguvējus.

Lai apavi tiktu atzīti par lietošanai derīgiem, tiem jābūt sausiem, tīriem, nesapelējušiem, bez specifiskas smakas un pa pāriem, neder gumijas zābaki un ziemas sporta apavi. Apģērbam un mājas tekstilam jābūt bez caurumiem, tīram, sausam, nesapelējušam, bez specifiskas smakas. Nodošanas EKO laukumos neder lupatas, auduma atgriezumi, veļa un zeķes. Nododamās lietas jāievieto maksimāli caurspīdīgos maisos, kuri būs jāievieto attiecīgajā konteinerā.

EKO laukumu darba laiki pieejami www.zaao.lv vai zvanot pa tālr.64281250 (zvanu centrālē jāizvēlas taustiņš “5”). Akcijas nolikums pieejams uzņēmuma mājas lapā un pie EKO laukumu pārziņiem.
Lietošanai derīgus apavus, apģērbu un mājas tekstilu EKO laukumos iespējams bez maksas nodot arī ārpus akcijas darbības laika.

Akcija ir spēkā tikai pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma ZAAO darbības reģionā.

Informāciju sagatavoja:
Zane Leimane
SIA “ZAAO” sabiedrisko attiecību vadītāja

Pielikums
EKO laukumu adreses un darba laiki 2021.gada septembrī

 PirmdienaOtrdienaTrešdienaCeturtdienaPiektdienaSestdienaSvētdiena
Mazsalaca Pērnavas iela 1610-1810-1811-1910-1810-18
Rūjiena Ternejas iela 129-159-1512-1911-1810-14
Strenči Valkas iela 1a9-159-1512-1911-1810-14
Valmiera Dzelzceļa iela 59-13/14-189-13/14-1810-13/14-199-13/14-189-13/14-1810-1410-14  
Valmiera Beātes iela 479-189-1810-199-1810-14