Lietotu apavu, apģērbu un mājas tekstila nodošanas akcija “Otrreiz modē”

No 2022. gada 1. līdz 30. septembrim notiks atkritumu apsaimniekotāja SIA “ZAAO” (ZAAO) organizēta atkārtotai lietošanai derīgu apavu, apģērbu un mājas tekstila nodošanas akcija “Otrreiz modē”, kuras laikā, nogādājot uz ZAAO EKO laukumiem apavus, apģērbu vai mājas tekstilu, ir iespēja piedalīties balvu izlozē.

Apavu un apģērba nodošanas pakalpojums ikdienā ir iedzīvotāju pieprasīts. No konteineriem, kas pieejami pie tirdzniecības vietām un EKO laukumos, ZAAO mēnesī vidēji savāc 20 tonnas minētā materiāla. Akcijas periods tiek izsludināts, lai atgādinātu par noderīgo un pieejamo pakalpojumu. Akcijas noslēgumā starp tās dalībniekiem tiks izlozētas 3 balvas – apģērbu tvaika gludināmās iekārtas.

Savāktie apavi, apģērbi un tekstila materiāli tiks nodoti sadarbības partnerim pāršķirošanai un nogādāšanai uz jaunattīstības valstīm vai uz pārstrādi.

Lai apavi tiktu atzīti par lietošanai derīgiem, tiem jābūt sausiem, tīriem, nesapelējušiem, bez specifiskas smakas un pa pāriem, nodošanai neder gumijas zābaki un ziemas sporta apavi. Apģērbam un mājas tekstilam jābūt bez caurumiem, tīram, sausam, nesapelējušam, bez specifiskas smakas. Nodošanai EKO laukumos neder lupatas, auduma atgriezumi, veļa un zeķes. Nododamās lietas jāievieto maksimāli caurspīdīgos maisos, kuri būs jāievieto attiecīgajā konteinerā. 

EKO laukumu darba laiki pieejami www.zaao.lv, kā arī zvanot pa tālr.64281250 vai 26515556 (zvanu centrālē jāizvēlas taustiņš “5”). Akcijas nolikums pieejams uzņēmuma mājas lapā un pie EKO laukumu pārziņiem.

Lietošanai derīgus apavus, apģērbu un mājas tekstilu EKO laukumos iespējams bez maksas nodot arī ārpus akcijas darbības laika.

Akcija ir spēkā tikai atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma ZAAO darbības reģionā.

Informāciju sagatavoja: Zane Leimane,

SIA “ZAAO” sabiedrisko attiecību vadītāja