Lielgabarīta atkritumu savākšanas akcija novadā tikai EKO laukumos!

Lielgabarīta akcija

Valmieras novada pašvaldība arī šogad sadarbībā ar SIA “ZAAO” aprīlī un maijā Valmieras novada iedzīvotājiem organizē lielgabarīta atkritumu savākšanas akciju. Tās laikā novada administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušie iedzīvotāji var bez maksas nodot lielgabarīta atkritumus jebkurā no noteiktajām akcijas norises vietām – pieciem novada teritorijā esošajiem EKO laukumiem (skatīt karti zemāk).

Lielgabarīta atkritumu akcijas izmaksas pašvaldība sedz no budžeta līdzekļiem.

Akcijas nosacījumi:

  • EKO laukumos no vienas mājsaimniecības pieņem ne vairāk kā 2 m3 lielgabarīta atkritumu. Par akcijas laikā nodotajiem lielgabarīta atkritumu apjomiem, kas pārsniegs 2 m3 tilpumu, jānorēķinās saskaņā ar SIA “ZAAO” pakalpojumu cenrādi;
  • lielgabarīta atkritumi IR mēbeles, matrači, paklāji, metāllūžņi un citi lielāki sadzīves priekšmeti, ko izmēru dēļ nevar ievietot sadzīves atkritumu konteinerā. Mēbeles un citi lieli priekšmeti, kurus iespējams izjaukt, tiks pieņemti tikai izjauktā veidā;
  • lielgabarīta atkritumi NAV atkritumi, kurus EKO laukumos var nodot bez maksas, piemēram, automašīnu riepas (4 gab. no fiziskas personas gadā), elektropreces, apģērbs u.c. otrreizējai pārstrādei EKO laukumos nododami atkritumi;
  • akcijas ietvaros AIZLIEGTS NODOT sadzīves atkritumus, būvgružus, šīferi, traukus, maza gabarīta sadzīves priekšmetus, teritorijas tīrīšanas atkritumus, saslaukas.

Šogad lielgabarītu atkritumu savākšana tiek organizēta, izmantojot Valmieras novada pašvaldības administratīvajā teritorijā esošo šķiroto un dalīti vākto atkritumu savākšanai paredzēto EKO laukumu infrastruktūru.

Iedzīvotāju ievērībai! Akcijas ietvaros EKO laukumos ir paredzēts atšķirīgs akcijas norises laiks.

Lielgabarīta atkritumu pieņemšanas vietas un norises laiki EKO laukumos

nolīdzEKO laukuma adrese
11.04.08.05.Valmiera, Beātes iela 47
11.04.08.05.Valmiera, Dzelzceļa iela 5
11.04.24.04.Mazsalaca, Pērnavas iela 16
11.04.24.04.Rūjiena, Ternejas iela 12
25.04.08.05.Strenči, pie EKO laukuma Valkas ielā 1a

EKO laukumos Beātes ielā 47 un Dzelzceļa ielā 5, Valmierā, Valmieras novadā, atkritumu pieņemšana tiek nodrošināta darba dienās no plkst. 9.00 līdz 20.00, sestdienās, svētdienās un svētku dienās no plkst. 10.00 līdz 16.00.

EKO laukumā Pērnavas ielā 16, Mazsalacā, Valmieras novadā, atkritumu pieņemšana tiek nodrošināta pirmdienās, otrdienās, piektdienās, sestdienās no plkst. 10.00 līdz 18.00, ceturtdienās no plkst. 11.00 līdz 19.00.

EKO laukumā Ternejas ielā 12, Rūjienā, Valmieras novadā, atkritumu pieņemšana tiek nodrošināta pirmdienās, otrdienās no plkst. 09.00 līdz 15.00, ceturtdienās no plkst. 12.00 līdz 19.00, piektdienās no plkst. 11.00 līdz 18.00 un sestdienās no plkst. 10.00 līdz 14.00.

EKO laukumā Valkas ielā 1a, Strenčos, Valmieras novadā, atkritumu pieņemšana tiek nodrošināta pirmdienās, otrdienās no plkst. 09:00 līdz 15:00, ceturtdienās no plkst. 12.00 līdz 19.00, piektdienās no plkst. 11.00 līdz 18.00 un sestdienās no plkst. 10.00 līdz 14.00.

Valmieras novada pašvaldība organizē un finansē lielgabarīta atkritumu savākšanas akciju ar mērķi sekmēt mājsaimniecībās radīto sadzīves atkritumu šķirošanu un dalītu vākšanu, atbalstot Valmieras novada iedzīvotājus.

Plašāka informācija par EKO laukumu pakalpojumiem pieejama www.zaao.lv vai zvanot pa tālruni 64281250 vai 26515556.

Aicinām izmantot iespēju un veikt pavasara sakopšanu savās mājās!