Lielā Talka tuvojas – kā pareizi pieteikt un pievienoties talkai?

Lielā Talka notiks 30. aprīlī

30. aprīlī jau 15. reizi pēc kārtas Latvijā norisināsies Lielā Talka, kuras ietvaros ikviens iedzīvotājs ir aicināts veikt atkritumu savākšanas un vides labiekārtošanas darbus. Līdzīgi kā pērn, talkotājiem ir iespēja piedalīties SOLO (tai skaitā DUO un Ģimenes) talkā un vākt atkritumus individuāli, kā arī organizēt publiskās talkas.

Pašvaldības organizētās talkas 30.04.2022.:

  • Bērzaines pagastā – teritorijas sakopšana Loku-Avotu ielā un Jaunburtnieku kapu apkārtnē. Talkotāji piepildītos talkas maisus aicināti novietot stāvlaukumā “Pīlādžos”. Talkas vadītāja: Madara Melbārde-Žukova, tālr. 27891664;
  • Zilākalna pagastā – teritorijas sakopšana karjera un Parka ielas apkārtnē. Talkotāji piepildītos talkas maisus aicināti novietot pie bijušās skolas ēkas Kultūras ielā 11. Talkas vadītāja: Madara Melbārde-Žukova, tālr. 27891664;
  • Dikļu pagastā – Dikļos plānots sakopt Dikļu evaņģēliski luteriskās baznīcas apkārtni un ceļmalas Jura Neikena Dikļu pamatskolas tuvumā, talkas sākums plkst. 9.00. Talkas vadītājs: Mārtiņš Grāvelsiņš, tālr. 22589262
  • Kocēnu pagastā – Alejas ielā 1, Kocēnos “skautu mājas” apkārtnes sakopšana. Talkas ietvaros paredzēta atkritumu vākšana, lapu grābšana, koku zaru zāģēšana un ugunskura kurināšana. Atkritumu savākšanai tiks nodrošināti maisi. Par darbarīkiem un cimdiem jāgādā pašiem. Starts plkst. 9.00. Talkas vadītāja: Aija Priedīte, tālr. 27891665;
  • Vaidavas pagastā – Vaidavmuižas teritorijas sakopšana (lapu grābšana, krūmu trimmerēšana, koku un zaru zāģēšana, būvgružu (šīferu) vākšana, puķu stādīšana, ugunskuru kurināšana), kā arī Vaidavas pludmales sakopšana (lapu grābšana, koku zaru zāģēšana un vākšana, ugunskuru kurināšana un zupas gatavošana). Starts plkst. 10.00. Līdzi jāņem savi darbarīki. Talku vadītājs: Toms Jansons, tālr. 22308664;
  • Ēveles pagastā – Šķiliņu avota apkārtnes sakopšana, kāpņu atjaunošana, celiņa līdz avotam uzlabošana. Starts plkst. 10.00. Talkas vadītājs: Gusts Svarinskis, tālr. 27073732;
  • Rūjienā – bijušās Rūjas skolas apkārtnes sakopšana. Talkas vadītājs: Dairis Lācis, tālr. 25662217.

Iepazīsities ar to, kā pareizi pieteikt savu talku, piedalīties tajā un kur talkas dienā atstāt savāktos atkritumus!

SOLO TALKA (arī DUO un Ģimenes)

Saglabājot iepriekšējos gados iepazīto SOLO talkas formātu, arī šogad talkotājiem ir iespējams individuāli vai ģimenes lokā veikt sakopšanas darbus. Plānojot SOLO talku, jāņem vērā, ka tā ir jāveic publiskā, nevis privātā teritorijā. Plānojot savu SOLO talku, to nav nepieciešams saskaņot ar novada talkas koordinatoru, taču vēlams savu talkas vietu atzīmēt talkas mājaslapas sadaļā SOLO talkas karte’22.

SOLO talkas maisi

Sadarbībā ar “Rimi Latvia” SOLO talkotājiem savu talkas maisu būs iespējams saņemt lielākajos “Rimi” veikalos no 23. līdz 30. aprīlim (ieskaitot). Lai iegūtu savu īpašo talkas maisu “Rimi” veikalos, jāveic pirkums par jebkuru summu – viens čeks līdzvērtīgs vienam maisam. Jāņem vērā, ka SOLO talkas maisu skaits ir ierobežots, kopumā tiks izdalīti 100 000 maisu.

Talkas dienā, pēc sakopšanas darbu veikšanas, talkas maiss ar savāktajiem atkritumiem jānogādā kādā no tuvākajām oficiāli reģistrētajām talkas atkritumu savākšanas vietām (vai apvienotajām atkritumu savākšanas un labiekārtošanas talkas vietām), kuras atzīmētas Lielās Talkas kartē! Atgādinām, ka maisu savākšana netiek veikta vietās, kur pieteikta SOLO talka vai tikai labiekārtošanas talka!

“Rimi Latvia” sabiedrisko attiecību speciālists Juris Šleiers: “Lai nodrošinātu vides ilgtspējību un efektīvu resursu izmantošanu, svarīga ir sadarbība starp iedzīvotājiem un uzņēmumiem. Arī Lielās Talkas aktivitātes pierāda, ka mērķus iespējams sasniegt darbojoties kopā, un mēs priecājamies, ka “Rimi Latvia” ir daļa no tā. Atbalstot Lielo Talku, aicinām individuālas talkotājus nepalikt vienaldzīgiem, bet sniegt savu ieguldījumus vides sakopšanā, saņemot savu SOLO talkas maisu kādā no “Rimi” veikaliem un padarot Latviju tīrāku un zaļāku”.

PUBLISKĀ TALKA

Šogad talkotājiem ir iespējams piedalīties un organizēt publiskās talkas, lai atkritumu vākšanas un labiekārtošanas darbus veiktu lielākā pulkā. Publiskās talkas organizē gan pašvaldību talkas koordinatori, kā arī to var darīt arī uzņēmumi, biedrības, privātpersonas u.c.. Plānojot publisko talku, tās norisi ir nepieciešams saskaņot ar sava novada talkas koordinatoru, lai informētu par talkas vietu, kā arī saņemtu talkas maisus. Talkas koordinatoru saraksts atrodams šeit.

Publiskās talkas nepieciešams pieteikt arī Lielās Talkas mājaslapā, sadaļā Lielās Talkas karte’22.

Kā rīkoties, ja vēlies piedalīties kādā no reģistrētajām publiskajām talkām?
Lielās Talkas kartē’22 ir atrodama informācija par plānotajām un reģistrētajām Lielās Talkas aktivitātēm, kā arī talkas organizatoru kontaktinformācija. Lai talkas norise būtu veiksmīga, pirms pievienojies talkai, iesakām sazināties ar izvēlētas talkas organizatoru un informēt par vēlmi kopā iesaistīties sakopšanas un labiekārtošanas darbu veikšanā! Ja rodas kādi jautājumi par talkas aktivitātēm novadā, aicinām sazināties ar sava novada talkas koordinatoru.

Par saviem zaļajiem darbiem rakstiet arī mums un vai dalieties ar tiem sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus: #LielāTalka2022 #Espiederunakotnei #parzaluLatviju

Celies, posies, iesaisties! Uz tikšanos Lielajā Talkā 30. aprīlī visā Latvijā!