Līdz ar silto laiku atsākas velosipēdu sezona

Iestājoties pavasarīgākiem laikapstākļiem, arvien vairāk pilsētas ielās pamanam velosipēdistus. Valmieras novada pašvaldības policija atgādina, par ko būtu vērts padomāt, pirms atkal sēsties pie velosipēda stūres! 

  • Velosipēdam ir jābūt braukšanas kārtībā, tādēļ pirms velo sezonas sākuma atceries par apkopes veikšanu savam ritenim, lai ar to būtu droši pārvietoties!
  • Nodrošinies pret velo zagļiem – iegādājies kvalitatīvu velosipēda slēdzeni, tas būs labs ieguldījums sava velo drošībā! To novieto drošā, tam paredzētā vietā. 
  • Nokārto velosipēda braukšanas tiesības, it īpaši tas attiecas uz bērniem no 10 gadu vecuma! Kāpēc tas ir svarīgi? Pirmkārt, pārvietojoties ar velosipēdu ir jāzina ceļu satiksmes noteikumi, otrkārt, bērni, kuri ir vecāki par desmit gadiem, paši patstāvīgi var pārvietoties ar velosipēdu pa brauktuvi vai nomali, ja ir nokārtots eksāmens un saņemta velo vadītāja apliecība. To jebkurā brīdī var pārbaudīt valsts vai pašvaldības policijas pārstāvis bērnam, kurš pārvietojas ar riteni!
  • Aicinām arī atcerēties par drošību – bērniem līdz 12 gadu vecumam obligāti jālieto aizsargķivere! Tāpat velobraucējam jābūt labi pamanāmam gan dienā, gan vakarā. Obligāti aprīko savu velosipēdu ar atstarotāju vai lukturīti. Ja to nav, tad atstarojošā veste ir obligāta.