Līdz 1.oktobrim iespēja pieteikties un piedalīties aizraujošā pasākumā – hakatonā CLIMATHON 2021 – “Zaļās un viedās pašvaldības”

No 8.-10.oktobrim Vidzemes augstskolā un arī tiešsaistē norisināsies lielākais pašvaldību izaicinājumu hakatons 2021.gadā “Zaļās un viedās pašvaldības”! Šogad savus izaicinājumus hakatonam iesniegušas 4 Vidzemes un 3 Kurzemes pašvaldības ar mērķi veidot pilsētas zaļākas un viedākas, rast risinājumus dažādiem izaicinājumiem un piesaistīt pēc iespējas plašāku iedzīvotāju, ekspertu, profesionāļu loku, lai mūsu dzīves telpu veidotu kvalitatīvāku un pašiem tīkamāku. Daudz dzirdam par Eiropas zaļo kursu, bet kā tas attiecas uz mums un ko pašvaldības un iedzīvotāji var darīt, lai šis kurss būtu ne tikai Eiropas Savienības stratēģija, bet taptu par mūsu ikdienu un dzīves realitāti?

Hakatonam Valmiera izvirzījusi 3 izaicinājumus: pielāgošanās klimata pārmaiņām- prognozēšanas modeļa izveide, mikromobilitātes veicināšana ar inovatīvu un tehnoloģisku risinājumu palīdzību un bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes rūpnīcā iegūtā komposta materiāla izmantošana. Smiltene aktualizējusi jautājumus par alternatīvo energoresursu attīstību Smiltenes pašvaldības iestādēs un «Viedrades kvartāla» kompleksa attīstību. Cēsis meklēs risinājumus, kā pēc iespējas efektīvāk veikt kompostēšanu pilsētā, īpaši vecpilsētā. Gulbenei ir aktuāla pāreja uz ilgtspējīgu un efektīvu mobilitāti mazpilsētās un pilsētvides ūdenstilpju ekosistēmas un bioloģiskās daudzveidības saglabāšana, atjaunošana.

Klātienē Vidzemes augstskolā aicināti piedalīties dalībnieki, kuriem ir derīgi COVID-19 sertifikāti (zaļais pasākums), bet pārējie interesenti varēs piedalīties hakatonā tiešsaistē. Līdz 1.oktobrim piesakies hakatonam reģistrējoties https://climathon.rtu.lv/. Vari reģistrēties individuāli, vai iepazīstoties ar pašvaldību izaicinājumiem, reģistrēt savu komandu.

Par labākajiem risinājumiem, vienā nedēļas nogalē iespējams iegūt balvas 4000 EUR apmērā. Hakatonā aicināti piedalīties gan studenti, gan pieredzējuši eksperti, gan kopienu aktīvisti, kuriem rūp, kas notiek apkārt un ir idejas, kā šos jautājumus risināt. Hakatona komandā būs daudz pieredzējušu ekspertu un mentoru, kas palīdzēs komandām 48h laikā nonākt pie labākā risinājuma.

Pirmo reizi hakatons CLIMATHON notiks vienlaicīgi Valmierā, Liepājā un tiešsaistē. Hakatonu rīko RTU Dizaina fabrika, kas pilda arī Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) koprades kontaktpunkta «EIT Climate-KIC Hub Latvia» funkcijas, sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Valmieras Attīstības aģentūru, Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteri, «EIT Food Hub Latvia» un Latvijas pašvaldībām.

Esi daļa no šī piedzīvojuma!

Vairāk informācijas: , tālr: +371 29740663