LIAA aicina uz Latvijas un Nīderlandes vēja enerģijas biznesa forumu

Saskaņā ar Starptautiskās Enerģētikas aģentūras (IEA) datiem jūras vēja enerģija līdz 2042. gadam varētu kļūt par galveno elektroenerģijas ražošanas avotu Eiropā. Jūras vēja enerģija ne tikai veicina klimata un enerģētikas mērķu sasniegšanu, bet arī atbalsta ekonomikas izaugsmi un paver jaunas biznesa iespējas.

Baltijas jūrai ir liels jūras vēja enerģijas potenciāls, sagaidot, ka ražošanas jauda līdz 2050. gadam varētu palielināties vairāk nekā 40 reizes.

Tieši tāpēc 12. aprīlī tiek rīkots Latvijas un Nīderlandes vēja enerģijas biznesa forums, kura mērķis ir iepazīstināt uzņēmējus un saistītās organizācijas ar Nīderlandes pieredzi vēja enerģijas nozares attīstīšanā gan uz sauszemes, gan jūrā, kā arī iezīmēt Latvijas vēja enerģijas nozares tālākās izaugsmes scenārijus.

Pasākumu organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Nīderlandes vēstniecību Latvijā un Latvijas Vēja enerģijas asociāciju.

Biznesa foruma programma


Biznesa forums tiks atklāts ar Latvijas un Nīderlandes amatpersonu uzrunām, turpināsies ar ieskatu abu valstu vēja enerģētikas sektoros un iespējamajos sadarbības virzienos. Pēc oficiālās daļas sekos divas tematiskās paneļdiskusijas un B2B tikšanās.

Biznesa foruma konteksts

Ar Nīderlandes Attīstības aģentūras atbalstu uz Rīgu dosies vadošo Nīderlandes uzņēmumu tirdzniecības misija jūras vēja enerģijas jomā, lai tiktos ar Latvijas kolēģiem. Delegāciju vadīs Anete Vijeringa (Annette Wijering), Nīderlandes Attīstības aģentūras Starptautiskās tirdzniecības departamenta rīkotājdirektore, un Hanss Timers (Hans Timmers), Nīderlandes Vēja enerģijas asociācijas priekšsēdētājs.

Svarīgi!

Pasākums notiks klātienē, ievērojot visus attiecīgos epidemioloģiskās drošības noteikumus.

Reģistrācija ir obligāta

Pēc reģistrēšanās dalībnieki varēs iepazīties ar Nīderlandes uzņēmumu delegācijas profiliem.

Foruma darba valoda: angļu

Dalība bezmaksas

Informāciju sagatavoja: LIAA