Latvijas Universitātes jauktais koris JUVENTUS aicina uz sezonas noslēguma koncertu Piksāru baznīcā

Koncerts sveču gaismā “Rudens rokoko”

2024. gada 15. jūnijā plkst. 19.00 Valmieras novadā, Naukšēnu pagastā, Piksāru luterāņu baznīcā, norisināsies Latvijas Universitātes jauktā kora JUVENTUS 103. sezonas noslēguma koncerts “Visu gadu dziesmas loku”.

Koncertā koris JUVENTUS tā mākslinieciskā vadītāja Valda Tomsona vadībā izpildīs aizvadītās sezonas koncertos atskaņoto skaņdarbu izlasi, tostarp Imanta Kalniņa, Pētera Plakida, Kaspara Zemīša, Evijas Skuķes, Lauras Jēkabsones a cappella skaņdarbus, kā arī igauņu, lietuviešu, austriešu un ukraiņu komponistu darbus.

JUVENTUS 103. sezona ir bijusi patiesi krāšņa un bagātīga. Esam piedzīvojuši gan skaistus koncertus, gan kopuši ilggadējās kora tradīcijas. Rudenī mēs beidzot pirmatskaņojām JUVENTUS simtgadei radīto Riharda Zaļupes lielformas skaņdarbu korim un kamerorķestrim     “Kopība”. Ziemā ar lepnumu organizējām divus labdarības koncertus ar latviešu un ukraiņu kormūziku sadarbībā ar mūsu vokālo pedagoģi, diriģenti Nataliiu Behmu. Pavasari sagaidījām ar skaistu koncertu Torņakalna baznīcā kopā ar komponistu un ģitāras virtuozu Kasparu Zemīti, atskaņojot komponista “Mesa” un citus darbus. Paguvām arī godināt JUVENTUS ilggadējo diriģentu Juri Kļaviņu viņa 80 gadu jubilejas koncertā, kā arī piedalīties dažādos citu organizāciju veidotos koncertos un muzikālajos projektos. Kā ik gadu, arī šogad kopām savas tradīcijas, atzīmējot kora karnevālu, dzemdības, Šašliku balli un citus JUVENTUS tradicionālos sadzīves pasākumus. Un šo mūsu piepildīto 103. sezonu noslēgsim jūnija vidū Piksāru baznīcā ar sezonas noslēguma koncertu “Visu gadu dziesmas loku”, kurā mīļi gaidīsim ikvienu interesentu!

Par kora aizvadīto sezonu savās sajūtās dalās Latvijas Universitātes jauktā kora JUVENTUS mākslinieciskais vadītājs Valdis Tomsons

Latvijas Universitātes jauktais koris JUVENTUS ir senākais augstskolu koris Latvijā un kopš tā dibināšanas 1920. gada oktobrī tas patstāvīgi bijis viens no spēcīgākajiem Latvijas amatieru koriem. Kopš 2014. gada kora mākslinieciskais vadītājs ir Valdis Tomsons. Korī strādā arī kormeistare Rūta Olekša un vokālā pedagoģe Nataliia Behma. JUVENTUS var lepoties ar savu plašo atpazīstamību un sasniegumiem gan vietējā, gan starptautiskā mērogā. 2023. gadā koris ieguvis pirmo vietu jaukto koru kategorijā Vispārējo Dziesmu svētku koru konkursa finālā “Koru kari”, kā arī guvis augstvērtīgus sasniegumus prestižajā 17. Starptautiskajā koru konkursā “Gallus Maribor” Slovēnijā

Ieeja koncertā bez maksas.

Plašāka informācija par JUVENTUS
 Vietnē www.juventus.lv
 Facebook: @mixedchoirjuventus
 Instagram: @mixedchoirjuventus
 Youtube: @MixedChoirJuventus

KLAUSIES JUVENTUS
 Spotify: @mixedchoirjuventus

YouTube: @mixedchoirjuventus