Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas norises Valmieras novadā

1990.gada 4. maijā Latvijas PSR Augstākajai Padomei pieņemot deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”, tika atjaunota 1922. gadā pieņemtā Satversme un Latvijas iedzīvotāju iespēja būt atbildīgiem par savu Latviju, izteikt viedokli, dzīvot brīvā valstī. Ticība un spēks nebija zuduši. Pateicoties par drosmi un mieru, 4. maijā svinēsim Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu

1990.gada 4.maijā Latvijas PSR Augstākajai Padomei pieņemot deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”, tika atjaunota 1922.gadā pieņemtā Satversme un Latvijas iedzīvotāju iespēja būt atbildīgiem par savu Latviju, izteikt viedokli, dzīvot brīvā valstī. Ticība un spēks nebija zuduši. Pateicoties par drosmi un mieru, 4.maijā svinēsim Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu.

3.maijā plkst.12.15 Kokmuižas pils parterā norisināsies Baltā galdauta svētki. Plkst.11.00 Kocēnu Kultūras namā būs svētku koncertprogramma “Es mīlu Tevi, Latvija!” kopā ar mūziķi Mārtiņu Kanteru (Ruski).

3.maijā plkst.19.00 Strenču Kultūras centrā norisināsies koncerts “Saule nesa zelta ziedus”. Uzstāsies Latvijas Nacionālās operas solists Juris Jope, Baiba Satori un Līva Paleja, fonda “Nāc līdzās!” koris, Kocēnu Kultūras nama jauktais koris “Imera”, Strenču Kultūras centra jauktais koris “Rītu puse”. Pavadošajā grupā: Emīls Zilberts, Mārtiņš Zilberts, Raivo Ozols, Jānis Pinkulis un Oskars Siliņš. Diriģents – Imants Točs. Ieeja par ziedojumiem Ukrainas atbalstam.

4.maijā plkst.12.00 Valmieras Kultūras centrā notiks jauniešu kolektīvu koncerts “Es esmu brīvs!” – muzikāls, ritmisks un vienlaikus jaudīgs koncertstāsts par Latviju un brīvību no jauniešu skatupunkta. Tajā patriotiskās noskaņās savīsies jauniešu kora “Skan” balsis, mūsdienu deju grupas “Baltā” un TDA “Gauja” dejotāju soļi un instrumentu skaņas saksofonu ansambļa “Valmieras meitenes” izpildījumā un pavadošās grupas Māra Orehova vadībā. Koncerta mākslinieciskais vadītājs ir jauniešu kora “Skan” diriģents Rūdolfs Bērtiņš. Koncertprogrammā skanēs 90.gadu atmodas dziesmas no grupu “Pērkons”, “Opus Pro”, “Eolikas”, “Menueta”, “Līvu”, kā arī Igo un Lingas repertuāra.

4.maijā plkst.12.00 Naukšēnu Kultūras namā norisināsies Baltā galdauta svētki. Uzstāsies radošā apvienība “Krelles”, kā arī būs neliels cienasts īsteni latviskā gaumē – speķis, maizīte, medus un piparmētru tēja.

Strenču baznīcā 4.maijā plkst.12.00 skanēs ērģeļmūzikas koncerts “Tēvzemei”. Uzstāsies Maija Ozola (vijole) un Līga Ivāne (ērģeles). Koncertā arī varēs vairāk uzzināt par šo neparasto instrumentu.

4.maijā plkst.14.00 Dikļos, Dziesmu svētku promenādē sveicienu Latvijai dāvinās Valmieras Kultūras centra vīru koris “Imanta”. Ieeja bez maksas. Taču pirms tam, no plkst.13.00, ikviens aicināts piedalīties ziedu dobju un košumkrūmu sakopšanā.

Svētku koncerts 4.maijā plkst.14.00 norisināsies arī Vaidavas Kultūras un amatniecības centrā. Skanēs Ilmāra Ozoliņa dziesmu cikls “Austrums un Rietums”. Uzstāsies Dainis Skutelis, Līva Paula Paleja, Renāte Jakovļeva, Kocēnu Kultūras nama jauktais koris “Imera”, Strenču Kultūras centra jauktais koris “Rītu puse”, fonda “Nāc līdzās!” koris diriģenta Imanta Toča vadībā, pavadošā grupa: Emīls Zilberts (bungas), Mārtiņš Zilberts (klavieres), Raivo Ozols (kontrabass), Jānis Pinkulis (čells), Oskars Siliņš (vijole), Maija Eva Fogele (flauta). Ieeja bez maksas.

4.maijā plkst.16.00 Zilākalna Kultūras namā Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena norisināsies kopā ar mazo dejotāju Evitu Antonovu un mūziķiem Ilonu Bergu, Renāru Veličko un Ilgmāru Salmiņu. Ieeja bez maksas.

4.maijā plkst.17.00 Rūjienas estrādē notiks svētku koncerts. Uzstāsies Agrita Gruzdiņa ar muzikālo programmu “Māsām” un Arturs Gruzdiņš ar muzikālo programmu “Mana zeme”.

4.maijā plkst.18.00 Brenguļu sākumskolas zālē notiks koncertballe “Es vienkārši baudu mirkļus” kopā ar grupu “Meduspods”. Būs pārsteigumi – spēlēts tiks uz netradicionāliem mūzikas instrumentiem, skanēs glāžu mūzika, litrafons, pēdu klavieres. Galdiņu rezervācija, zvanot pa tālruni 20001571 (Ilze). Aicinām ņemt līdzi groziņu ar uzkodām. Dalības maksa – 5 EUR.

Sveicam Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienā!