Latvijas Olimpiskās komitejas organizētajā “Atlētu forumā 2023” piedalās arī Valmieras novada sportisti un treneri

Atlētu forums

Ceturtdien, 2.novembrī, restorānā ”Whitehouse” jau otro gadu pēc kārtas norisinājās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) rīkotais Atlētu forums ar Olimpiskās Solidaritātes atbalstu. Pasākuma laikā atlēti un nozares eksperti dalījās pieredzē un diskutēja par šobrīd dažādām aktuālām tēmām – sociālo tīklu nozīmi, sportistu zīmola veidošanu, sportistu karjeru un misiju, sporta mārketingu, dzimuma līdztiesību, mākslīgā intelekta pielietošanu profesionālajās gaitās un citiem nozīmīgiem jautājumiem.

Diskusijā par tēmu “Mākslīgais intelekts: Jā vai nē?” piedalīties aicināts bija Valmieras Sporta skolas vieglatlētikas treneris Reinis Krēgers, bet iedvesmoties, dalīties pieredzē un gūt vērtīgas zināšanas forumā bija devušies arī airēšanas slalomisti Emīls Varslavāns, Ritvars Celmiņš, Mārtiņš Plaudis un treneris Kaspars Pakers, kā arī peldētājs Alberts Hmeļevskis.

“Pasaules praksē šādi un līdzīgi pasākumi ir ar senākām tradīcijām. Mēs esam ņēmuši piemēru no labās prakses un izveidojuši līdzvērtīgu pasākumu arī saviem sportistiem, treneriem un nozares pārstāvjiem. Tā ir pievienotā vērtība pašiem dalībniekiem, iegūt papildus zināšanas un informāciju par aktuāliem jautājumiem, sev noderīgiem rīkiem, tēmām un pieredzēm, kas, iespējams, tik ļoti neskar sporta tehnisko un medicīnisko pusi, bet citas šķautnes, kas mūsdienās ir ne mazāk aktuālas. Ja salīdzinām ar pagājušo gadu, kad notika pirmais Atlētu forums, šogad reģistrēto dalībnieku skaits ir dubultojies. Ceram, ka sportisti novērtēja viņiem piedāvāto saturu un arī turpmāk izmantos iegūto informāciju, dalīsies ar sev aktuālām un nepieciešamām tēmām, un arī turpmāk būs šādu pasākumu dalībnieki,”par forumu izsakās LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks. 

LOK Atlētu komisijas vadītājai Guntai Vaičulei ir bijusi iespēja piedalīties gan starptautiskajā Atlētu forumā, gan dalīties savā pieredzē un zināšanās LOK organizētajā pasākumā.“Tas ir patiešām lieliski – vienā laikā un telpā satikties ar dažādu sporta veidu pārstāvjiem un runāt par tēmām, kuras ir svarīgas ikvienā sporta veidā. Tai pašā laikā, saņemt arī atgriezenisko saiti, lai iezīmētu dažādas sīkākas nianses un pa tiešo runāt ar sportistiem, nevis pastarpināti viņus uzrunāt caur medijiem vai citām platformām. Man ir pārliecība, ka atnākušie sportisti, vēlas augt kā personības un šī satikšanās viņiem deva iespēju atrast domubiedrus un apstiprinājumu tam, ka viņi ir uz pareizā ceļa,” tā Gunta Vaičule. 

Atlētu forums 2023 sastāvēja no pieciem paneļiem, viens bija Guntas Vaičules vadītais atskats uz pieredzi Starptautiskajā Atlētu forumā, kur tika runāts par gaidāmajām Olimpiskajām spēlēm Parīzē, par sportistu iespējām starptautiskajā vidē un iekļauta īsa retrospekcija par aizvadīto periodu. Otrajā panelī piedalījās lektore no Igaunijas – personīgā zīmola un biznesa mentore Kadri Kallas. Viņa pasākuma dalībniekus iepazīstināja ar ieteikumiem kā sportistam izcelties un piesaistīt sporta kopienas uzmanību un plašāku sabiedrību, kā piesaistīt partnerus un sniedza padomus, kā veiksmīgi sevi prezentēt sociālajos medijos. Savukārt trešajā panelī FranklinCovey treneri un koučs Edgars Pukinsks ar sportistiem runāja par personīgās misijas izpildi jeb to, kā dažādos dzīves laukos sasniegt vēlamos mērķus ne tikai īstermiņā, bet arī ilgtermiņā. Pasākums turpinājās ar diviem diskusiju paneļiem. Par vienu no diskusijas tematiem tika izvēlēts dzimumu līdztiesības jautājums sportā, kuru LOK aktualizē arī caur dalību Eiropas Savienības ERASMUS+ projektā GAMES, kura pamatuzdevums ir veicināt dzimumu līdztiesību sporta organizācijās, nodrošinot vienlīdzīgas iespējas attīstīties un realizēt savus mērķus. Diskusijas dalībnieki bija LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks, grāmatu autore, žurnāliste Gundega Roze, LBSF valdes locekle/ Izpilddirektore, Starptautiskās Motorsporta Federācijas Sieviešu komisijas vadītāja Janika Judeika un Latvijas Hokeja Federācijas viceprezidents un Starptautiskās Ledus Hokeja federācijas Padomes loceklis Viesturs Koziols. Otrs diskusiju temats bija – Mākslīgais intelekts: Jā vai Nē? Tā dalībnieku vidū bija digitālā mārketinga speciālists Artūrs Mednis, uztura speciāliste Ilona Vanaga un vieglatlētikas treneris Reinis Krēgers, kuri ikdienā saskaras ar MI rīkiem un izmanto tos savā profesionālajā darbībā.

Informācija: Latvijas Olimpiskā komiteja

Foto: Romāns Kokšarovs