Latvijas nacionālo BMX sezonu atklās ar Māra Štromberga kausa izcīņu

Gaidāmajā nedēļas nogalē beidzot tiks dots starts 2021.gada Latvijas nacionālajai BMX sezonai, un tās atklāšana notiks sestdien, 3.jūlijā, Valmierā. Sportisti sacentīsies par divkārtējā olimpiskā čempiona Māra Štromberga kausu 24 vecuma grupās. Vienlaikus tas būs arī Latvijas kausa izcīņas 1.posms. Savukārt svētdien, 4.jūlijā, tiks noskaidroti Valmieras Olimpiskā centra kausa ieguvēji.

Sacensību norises organizēšanu ietekmē valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības COVID-19 pandēmijas ierobežošanai. Tāpēc sestdien sportistu starti sadalīti divos blokos, un tiks izmantotas Māra Štromberga BMX trasē “Valmiera” esošās visas trīs – attiecīgi 3, 5 un 8 metru – augstās starta barjeras. Pirmajā plānoti jaunāko grupu sportisti vecumā līdz 10 gadiem, un viņu sacensību sākums noteikts plkst.11.00. Savukārt otrajā blokā piedalīsies braucēji vecumā no 11 gadiem, kā arī būs iespēja redzēt spēcīgākos un ātrākos sportistus ProOpen ieskaitē sieviešu un vīriešu konkurencē, kurā uz starta izies arī mājinieks un Tokijas olimpisko spēļu dalībnieks Helvijs Babris no “MŠA/Valmieras puikas”. Provizoriski otrā bloka sākuma laiks noteikts plkst.15.00. Savukārt svētdien sacensību sākums noteikts plkst.11.00, un sportistu starti tiks nodrošināti divās paralēlās plūsmās.

Sacensības organizē Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF) sadarbībā ar klubu “MŠA/Valmieras puikas”, Valmieras pilsētu un Valmieras Olimpisko centru. Lai ievērotu valstī noteiktos ierobežojumus un spētu nodrošināt sacensību norisi atbilstoši prasībām, trases teritorijā drīkstēs atrasties tikai tie sportisti, kuriem konkrētajā laikā paredzēti starti, un komandu pārstāvji, kā arī tehniskie darbinieki. Organizatori seko līdzi aktuālajai informācijai par valstī noteikto kārtību attiecībā uz sporta pasākumu rīkošanu, tāpēc iespējamas izmaiņas sacensību norisē.

Latvijas BMX kausa izcīņa šosezon paredzēta sešos posmos – Valmierai sekos sacensības Ventspilī, Rīgā, Jelgavā, Mārupē un Smiltenē. Savukārt sezonas svarīgākais starts – Latvijas čempionāts – plānots 7.augustā Valmieras novada BMX trasē “Avoti”.

Informāciju sagatavoja:
“MŠA/VBSS-Valmieras puikas”