“Latvijas Meža dienās” ģimenes varēs iepazīt un izmēģināt meža darbus

Meža dienas 2022

Lielākais meža izziņas pasākums Baltijā – “Latvijas Meža dienas” –, kas 27. un 28. maijā notiks Tērvetē, aicina ģimenes ar bērniem iepazīt Latvijas mežsaimniecību vairāk nekā 80 izzinošās aktivitātēs. Piektdiena vairāk veltīta skolu audzēkņiem un klašu grupām, taču sestdienā – 28. maijā visas dienas garumā no plkst. 10:00 līdz 17:00 “Latvijas Meža dienās” īpaši gaidītas ģimenes, lai kopā ar pieredzējušiem mežsaimniekiem iepazītu un novērtētu atjaunojamo dabas resursu – koksni, kā arī baudītu plašu kultūras pasākumu programmu uz svētku skatuves. Dalība pasākumā ir bez maksas.

Pasākuma apmeklētājus aicināsim iepazīt koka izstrādājumu priekšrocības un plašās izmantošanas iespējas, apskatot no koka radītus un funkcionālus priekšmetus – koka velosipēdus, dārza mēbeles, grīdas, durvis un pat koka mājas. Praktisko darbu nianses varēs atklāt, vērojot zemes urbšanas, zaru šķeldošanas, malkas sagatavošanas, koku gāšanas, atzarošanas, sagarumošanas un citus paraugdemonstrējumus.

Meža izglītības stendos varēs gūt priekšstatu par izglītības iespējām un mācību gaitu, kā arī “iemēģināt roku” nākotnes profesijas darbos, piemēram, zāģēt apaļkokus, atklāt modernāko motorzāģu pasauli, iejusties meža tehnikas – harvestera un forvardera – operatora amatā.

Vēl līdz 20. maijam aicinām pieteikties skolas pasākuma apmeklējumam 27. maijā, saņemot papildu mācību un informatīvos materiālus. Skolēnu grupas iegūs arī īpašo LVM sarūpēto dāvanu – bezmaksas ieejas karti LVM dabas parka Tērvetē maksas daļā, ko varēs izmantot arī pasākuma dienā.  Pieteikuma anketa skolām un papildu informācija www.latvijasmezadienas.lv 

27. maijā tiks svinēti arī LVM un biedrības “Zaļā josta” kopīgi rīkotās kampaņas “Tīrai Latvijai” noslēguma svētki. Skolu dienā norisināsies arī konkursa “LVM Meža olimpiāde” fināls, noskaidrojot un godinot uzvarētājus. 

“Latvijas Meža dienas” notiek LVM dabas parka Tērvetē tematiskajā daļā “Kurbada pasaule”, kur laikā no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00 jaunieši un pieaugušie aicināti aktīvi darboties dažādās meža izziņas pieturās. Tajās zinošie meža eksperti stāstīs par sēklas ceļu no stāda līdz gatavai koka mājai, kā arī informēs par mācību iespējām meža nozarē. Savukārt tīru mežu aizstāvis Cūkmens un citi pasaku tēli iesaistīs aizraujošās nodarbēs.

”Latvijas Meža dienas” organizē AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību, Latvijas Meža īpašnieku biedrību, Latvijas Kokrūpniecības federāciju un biedrībām “Zaļās mājas” un “Zaļā josta”.