Latvijas kontūras skrējiens Valmierā

Latvijas kontūras skrējiens

Valmieras ielās jau tradicionāli Latvijai sveicienu nodosim, izskrienot vai izstaigājot Latvijas kontūru. Šogad 18. novembrī aicināsim visus atkal uz kopēju startu plkst. 9.00 Valmieras rātslaukumā, taču maršrutu būs iespējams veikt jebkurā citā sev ērtā laikā visas dienas garumā. Savienojot Latvijas kontūru, kas vedīs pa 12,3 km garu maršrutu, dalībnieki būs aicināti piedalīties arī Latvijas dzimšanas dienai veltītā svētku viktorīnā, kur būs jāatbild uz jautājumiem par Valmieru, Valmieras novadu un Latviju.

Svētku maršruts vedīs pa ielām, kas nosauktas Valmierai un Latvijai nozīmīgu personību vārdā, kā, piemēram, Andreja Upīša, Voldemāra Baloža un Raiņa iela, kā arī gar iemīļotām apskates vietām un ēkām, kam īpaša nozīme valmieriešu un pilsētas viesu dzīvē – Valmieras pilsdrupas, Vecpuišu parks, Valmieras Olimpiskais centrs, Valmieras Mūzikas skola un citas.

Tomēr jāņem vērā, ka, lai izveidotos Latvijas kontūra, maršrutā iekļauti arī posmi ar mazākas nozīmes ceļiem un takām, kurus iespējams būt grūtāk veikt, ja maršrutā plānots doties ar velosipēdu vai bērnu ratiem.

Savukārt, lai piedalītos Latvijas svētku viktorīnā, nepieciešams savā viedierīcē lejuplādēt mobilo aplikāciju Qrenteerings. Maršrutā kopā būs izvietoti 12 kontrolpunkti ar QR kodu plāksnītēm, un ar šīs aplikācijas palīdzību tiks fiksēti rezultāti. Viktorīnā būs iespējams piedalīties no plkst. 9.00 līdz 21.00.

Īsu pamācību, kā atzīmēties viktorīnas kontrolpunktos ar mobilo aplikāciju, apskati šeit:

  1. Lejupieladē “Qrenteerings” aplikāciju no Google Play vai App Store.
  2. Aplikācijā izvēlies Internet event.
  3. Ievadi course code vietā: valmiera22
  4. Laukā User code (Your code) ievadi “VK un savu telefona numuru”, piemēram, “VK29898982”.
  5. Pie servera URL raksti https://rogaining.lv un spied Register.
  6. Spied Scan control, lai noskenētu QR kodu un atzīmētos kontrolpunktos. Lai sāktu laika atskaiti, atzīmējies START punktā, bet pēc distances veikšanas atzīmējies FINISH atzīmē.
  7. Nosūti savu rezultātu uz serveri, spiežot Send to server.
  8. Ja neizdodas noskenēt QR kodu, tad spied Manual entry un ievadi aplikācijā QR koda piecu burtu-ciparu kombināciju.

Starp visiem dalībniekiem tiks izlozētas pārsteiguma balvas, un uzvarētāji publicēti 21. novembrī mājaslapā valmierasnovads.lv

Ņemot vērā, ka pasākums ir svētku skrējiens, kurā nav būtisks finiša laiks, satiksmes ierobežojumi netiks noteikti, katram dalībniekam individuāli jāievēro ceļu satiksmes noteikumi!

Aicinām sportisko aktivitāšu dalībniekus pie apģērba piestiprināt Latvijas karoga krāsu lentīti vai piedomāt par citu noformējumu Latvijas karoga krāsās, tādā veidā paužot savu piederību Latvijas tautai un mīlestību pret mūsu valsti!

Maršruta kartes iespējams saņemt 17. novembrī Valmieras novada pašvaldības apmeklētāju pieņemšanas centrā, Lāčplēša ielā 2, Valmierā vai pirms skrējiena 18. novembrī Valmieras rātslaukumā.