Latvijas Jaunatnes olimpiāde pārcelta uz 2025. gadu

Latvijas Jaunatnes Olimpiādes Organizācijas komiteja pieņēmusi lēmumu IX Latvijas Jaunatnes olimpiādi pārcelt uz 2025. gadu. Lēmums pieņemts, pamatojoties uz iepriekšējo gadu pieredzi, kuras ietvaros Latvijas Jaunatnes olimpiāde organizēta un pilda arī Eiropas Jaunatnes olimpiādes kvalifikācijas sacensību funkcijas. Tāpat lēmuma pieņemšanā ņemts vērā arī fakts, ka šovasar notiks XXXIII Vasaras olimpiskās spēles, kā arī nepieciešamība nodrošināt pārdomātu un izsvērtu pasākuma laika grafika ievērošanu un sacensību kvalitātes standarta saglabāšanu.

Kā 2025. gadā paredzētās Latvijas Jaunatnes olimpiādes rīkotājpašvaldība nemainīgi tiks saglabāta jau iepriekš izziņotā Valmiera, taču, ņemot vērā sporta veidu federāciju un pašvaldību izteiktos viedokļus, tiks veikta olimpiādes programmā iekļauto sporta veidu un jauniešu – dalībnieku vecuma robežu atkārtota izvērtēšana. Iepriekš plānots, ka olimpiādē varētu piedalīties 15-17 gadus veci jaunieši vieglatlētikas, džudo, peldēšanas, BMX riteņbraukšanas, mākslas vingrošanas, brīvās cīņas, orientēšanās, smaiļošanas un kanoe, boksa, šosejas riteņbraukšanas, futbola, 3×3 basketbola, pludmales volejbola, florbola un handbola sporta veidos. Sporta veidi tika izvēlēti saskaņā ar rīkotājpašvaldības sagatavoto piedāvājumu un atbilstoši pašvaldību viedoklim, ko apkopoja LPS.

LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks: “Šobrīd šis ir labākais iespējamais lēmums, lai saglabātu pasākuma kvalitāti, izpildītu tā mērķus un misiju, kā arī ņemtu vērā iepriekšējo gadu labo praksi. Ieplānojot Latvijas Jaunatnes olimpiādi kā nākamā gada pasākumu gan pašvaldību, gan IZM budžetā, kā arī nepieciešamo laiku visiem organizatoriskajiem darbiem, rezultātā iegūtu visi, gan pašvaldības, gan sportisti, gan sabiedrība. Tāpat sporta federācijas Latvijas Jaunatnes olimpiādi un tajā pārstāvētos sporta veidus un disciplīnas varēs izmantot kā vienu no kvalifikācijas kritērijiem Eiropas Jaunatnes olimpiādei, kas jūlijā norisināsies Skopje, Ziemeļmaķedonijā.”

IX Latvijas Jaunatnes olimpiādes Organizācijas komiteja darbojas pārstāvji no IZM, LOK, LPS, LSIIDP, Valmieras novada pašvaldības un sporta infrastruktūras objektiem. Latvijas Jaunatnes olimpiāde ir nozīmīgs notikums Latvijas sportā, kas pulcē jaunos sportistus no visas Latvijas. Tajās piedalās novadu un valstspilsētu komandas. Olimpiādes laikā tiks noskaidrota sportiskākā Latvijas pašvaldība un labākie Latvijas jaunie sportisti vasaras sporta veidos.

Latvijas Jaunatnes olimpiādes:

  • 2005. gadā – Ventspilī
  • 2007.gadā – Ventspilī
  • 2009.gadā – Valmierā
  • 2011.gadā – Jūrmalā
  • 2013.gadā – Ventspilī
  • 2015.gadā – Valmierā un Cēsīs
  • 2017.gadā – Cēsīs
  • 2019.gadā – Jelgavā