Latvijas Jaunatnes Olimpiāde 2024. gadā notiks Valmierā

Latvijas Jaunatnes Olimpiāde

IX Latvijas Jaunatnes Olimpiāde 2024. gadā no 27.-29. jūnijam notiks Valmierā, sacensībās piedalīsies 15-17 gadus veci jaunieši. Šādu lēmumu 7. decembrī pieņēma Latvijas Jaunatnes Olimpiādes Organizācijas komiteja, kurā darbojas pārstāvji no Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padomes, Valmieras novada pašvaldības un sporta infrastruktūras objektiem.

Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks: “Esam gandarīti, ka notikumu kalendārā atkal parādās Latvijas Jaunatnes Olimpiādes nosaukums un jauniešiem būs vēl viena iespēja parādīt savu sniegumu un aizstāvēt savas pārstāvētās pašvaldības godu. Visiem zināmās pandēmijas dēļ, starp iepriekšējo un plānoto Olimpiādi ir pagājis pārāk daudz laika. Paldies Valmieras novada pašvaldībai un sporta infrastruktūras objektiem, kas ir gatavi īsā laikā iesaistīties un uzņemt šo sporta notikumu.”

“Šī ir lieliska tradīcija, kuru turpināsim katrreiz citā Latvijas vietā. Gribētu, lai mūsu jauniešiem šīs ir vienas no sacensībām uz kurām gribas braukt, kur izcīnītā medaļa ir ar pievienoto vērtību un labām atmiņām. Arī pats esmu bijis starp dalībniekiem, izcīnīju zelta medaļu un saprotu pasākuma nozīmīgumu. Esmu gandarīts, ka kopā ar partneriem mums ir izdevies šajā saspringtajā laikā vienoties un mēs kopā strādāsim, lai noorganizētu vairākiem tūkstošiem jauniešu lieliskas sacensības. Katra pašvaldība, kas uzņem šīs spēles, atšķiras, tādēļ arī iekļautie sporta veidi būs mainīgi,” Vladimirs Šteinbergs, Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors.

Latvijas Jaunatnes Olimpiāde ir nozīmīgs notikums Latvijas sportā, kas pulcē jaunos sportistus no visas Latvijas. Tajās piedalās novadu un valstspilsētu komandas. Olimpiādes laikā tiks noskaidrota sportiskākā Latvijas pašvaldība un labākie Latvijas sportisti vasaras sporta veidos. 2024. gada Jaunatnes Olimpiādē tiks pārstāvēti sekojoši individuālie sporta veidi – vieglatlētika, džudo, peldēšana, BMX riteņbraukšana, mākslas vingrošana, brīvā cīņa, orientēšanās, smaiļošana un kanoe, bokss un šosejas riteņbraukšana. Komandu sporta veidos sacensības notiks futbolā, 3×3 basketbolā, pludmales volejbolā, florbolā un handbolā. Sporta veidi ir izvēlēti saskaņā ar rīkotājpašvaldības sagatavoto piedāvājumu un atbilstoši pašvaldību viedoklim, ko apkopoja Latvijas Pašvaldību savienība.

2019. gadā Latvijas Jaunatnes Olimpiāde notika Jelgavā, 2017.gadā Olimpiāde notika Cēsīs, 2015.gadā Olimpiādes dalībniekus uzņēma Valmiera un Cēsis, 2013.gadā Olimpiāde norisinājās Ventspilī, 2011.gadā – Jūrmalā, bet Valmiera Olimpiādes dalībniekus uzņēma 2009.gadā, 2007. un 2005. gadā divas reizes pēc kārtas Jaunatnes Olimpiāde tika organizēta Ventspilī.