Latvijas handbola vīriešu izlase Valmierā spēkosies ar Luksemburgu Eiropas čempionāta priekškvalifikācijā

Handbola izlases spēle pret Luksemburgu

Latvijas nacionālā vīriešu handbola izlase janvārī divās spēlēs cīnīsies pret Luksemburgas valstsvienību par iespēju iekļūt 2026. gada Eiropas čempionāta (EHF EURO 2026) kvalifikācijas 2. posmā jeb pamatturnīrā.

Pirmo spēli izlases aizvadīs 11. janvārī Valmieras Olimpiskajā centrā plkst. 19.40, savukārt atbildes spēlē tiksies 14. janvārī Luksemburgā plkst. 17.00.

Eiropas čempionāta priekškvalifikācijas posmā kopumā sacenšās sešas komandas – Kipra, Lielbritānija, Beļģija, Kosova, Luksemburga un Latvija.

Tikai viena no visām priekškvalifikācijas posma valstīm iepriekš iekļuvusi EHF EURO finālturnīrā – Latvija. Toreiz galvenā trenera Armanda Uščina vadītā izlase atvēra jaunu lappusi Latvijas handbola vēsturē un 2020. gada Eiropas čempionātu noslēdza 24. vietā.

Ar Luksemburgu Latvija iepriekš tikusies trīs reizes. Nevienā no tām Luksemburgas izlasei Latviju nav izdevies pārspēt, taču pēdējo reizi tiekoties 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā Luksemburga spēles beigās panāca neizšķirtu – 30:30.

2023. gada nogalē Latvijas izlase aizvadīja pārbaudes spēles Ludzā. “Baltijas jūras valstu kausa” turnīru Latvija iesāka ar zaudējumu Igaunijai (29:35), nākamajā dienā spraigā cīņā piekāpās Lietuvai (32:33), bet noslēdzošajā spēlē guva pārliecinošu uzvaru pār Somijas izlasi (30:24).

Par gaidāmajām spēlēm izlases galvenais treneris Davors Čuturu: “Redzu, ka spēlētāji ir ambiciozi un mērķtiecīgi. Vēl daudz jāpiestrādā pie taktiskajām un tehniskajām lietām, saspēles komandā. Uzvara pārbaudes spēlēs ir solis uz priekšu, taču tagad priekšā svarīgākais. Domāju, ka ar pareizo noskaņojumu, cīņassparu un taktiku spēsim pretiniekam sagādāt pienācīgu cīņu.”

Spēlēm pret Luksemburgu, Latvijas izlases sastāvā iekļauti 17 spēlētāji, tai skaitā astoņi ārzemēs spēlējošie leģionāri. Latvijas izlasi galvenā trenera amatā vada serbu izcelsmes treneris Davors Čutura, bet otrā trenera amatā latvietis Arnolds Straume un spānis Laureano Martinez Simons.

Spēles tiešraidi no Valmieras pārraidīs Latvijas Televīzija kanālā LTV7. Savukārt spēle Luksemburgā būs vērojama Eiropas Handbola federācijas platformā www.ehftv.com.

Biļetes uz spēli Valmieras Olimpiskajā centrā iegādājamas iepriekšpārdošanā bezrindas.lv

Handbola aktualitātes, jaunumi, spēļu kalendārs, rezultāti un video tiešraides pieejamas www.handball.lv.

Izlases sastāvs: Edgars Kukša (“OHV Aurich”, Vācija), Elvijs Kušners (“HK Ogre/HYDROX”), Ričards Juzups (“ZRHK TENAX Dobele”), Kristiāns Ingus Jonuška (“ASK Zemessardze/LSPA”), Ņikita Pančenko (“ZRHK TENAX Dobele”), Linards Usāns (“ZRHK TENAX Dobele”), Andis Bors (“Murjāņu sporta ģimnāzija”), Jevgeņijs Rogonovs (“BM Villa de Aranda”, Spānija), Artūrs Meikšāns (“Polva Serviti”, Igaunija), Antons Šuleiko (“ZRHK TENAX Dobele”), Ralfs Geislers (“Team HandbALL Lippe II”, Vācija), Roberts Rancāns (“Helvetia Anaitasuna”, Spānija), Toms Lielais (“HK Ogre/HYDROX”), Rauls Erlends Serafimovičs (“Stralsunder HV”, Vācija), Raivis Gorbunovs (“Bergsøy”, Norvēģija), Valdis Kalniņš (“Murjāņu sporta ģimnāzija”), Endijs Kušners (“Hordur Isafjordur”, Islande)

Izlases oficiālās personas: Davors Čutura (galvenais treneris), Arnolds Straume (treneris), Laureano Martinez Simon (treneris), Santiago Garrido Pintos (treneris), Jekaterina Liepiņa (fizioterapeite), Kintija Diāna Kokina (fizioterapeite)

Informāciju sagatavoja:

Santa Zariņa, LHF preses sekretāre (28644434, )