Latvijas čempionāts airēšanas slalomā Valmierā

Krāces

Aizvadītajā nedēļas nogalē no 24. līdz 25. septembrim Valmierā, airēšanas trasē „Krāces”, konkurējot valsts vadošajiem atlētiem, tostarp Eiropas un Pasaules čempionātu dalībniekiem, aizvadītas cīņas Latvijas čempionātā airēšanas slalomā. Latvijas čempiones titulu nosargāja Daila Grāvīte, C1 laivu klase sievietēm (AK Baldone), valsts līmeņa konkurences līdera godu atguva mūsu Ritvars Celmiņš, K1 laivu klase vīriešiem (Vidzemes sporta asociācija), un pirmais triumfs valsts nozīmīgākajās sacensībās valmierietim Matīsam Silam, C1 laivu klase vīriešiem (Vidzemes sporta asociācija), Elizabetei Kurvinai, C1 laivu klase sievietēm (SK Atvars), un Danielai Viktorijai Igaunei un Edgaram Lucānam, C2 jauktā laivu klase (AK Baldone).

K1 laivu klasē vīriešiem (Men’s Kayak) goda pjedestālu ieņēma Latvijas izlases kodols Ritvars Celmiņš, Mārtiņš Plaudis (abi Vidzemes sporta asociācija) un Edgars Grāvītis (AK Baldone). Elizabetei Kurvinai (SK Atvars) uzvara K1 laivu klases sievietēm (Women’s Kayak) finālā, 2.vietā Daila Grāvīte (AK Baldone), 3.vietā Jasmīne Petra Puriņa (Ozolnieku Sporta skola). C1 laivu klasē vīriešiem (Men’s Canoe) ar zeltu Matīsam Silam, sudrabu Emīlam Varslavānam un bronzu Emīlam Putniņam triumfs Vidzemes sporta asociācijas kanoe slaloma airētājiem. Savukārt C1 laivu klasē sievietēm (Women’s Canoe) dominēja AK „Baldone” sportistes: līderpozīcijā Daila Grāvīte, viņai piekāpās Jurita Ķeire un Lauma Munkevica. Vēsturiski pirmie C2 jauktās laivu klases (Mixed Canoe Double) čempioni Daniela Viktorija Igaune un Edgars Lucāns, otrais rezultāts Juritai Ķeirei un Hugo Kupčam, trešie Daila Grāvīte un Gundars Patmalnieks (visi AK Baldone).

Vienlaicīgi tika noskaidroti Latvijas čempioni U23 vecuma grupā: K1 laivu klasē vīriešiem Edgars Grāvītis (AK Baldone), C1 laivu klasē vīriešiem Emīls Putniņš (Vidzemes sporta asociācija) un kā C1, tā K1 laivu klasē sievietēm Daila Grāvīte (AK Baldone), un K1 laivu klases sporta veterānu konkurencē, kur uzvaras laurus plūca Kaspars Pakers (Vidzemes sporta asociācija).

Tāpat noskaidroti Latvijas čempioni komandu braucienos. K1 laivu klases vīriešiem komandu cīņā uzvarēja Vidzemes sporta asociācijas trijotne Ritvars Celmiņš, Mārtiņš Plaudis un Ivo Kurvins. Arī C1 laivu klases komandu braucienā zelta panākums Vidzemes sporta asociācijai: Emīls Varslavāns, Emīls Putniņš un Matīss Sils. Bet AK „Baldone” daiļā dzimuma pārstāvēm Juritai Ķeirei, Danielai Viktorijai Igaunei un Laumai Munkevicai 1.vieta 3xK1 laivu klasē sievietēm.

Jau ziņots, ka no 15. līdz 16. jūlijam airēšanas trasē “Krāces” tika noskaidroti Latvijas Jaunatnes čempioni airēšanas slalomā. Līdz ar arī Latvijas čempionāta aizvadīšanu Gaujas Kazu krācēs, abas valsts nozīmīgākās sacensības airēšanas slalomā šogad atgriežoties atkal norisinājušās pie mums Valmierā.

Vidzemes sporta asociācija

26594761

Fotoattēlā: Latvijas čempions C1 laivu klasē vīriešiem Matīss Sils

Foto autors: Ivar Hütt