Latvijas čempionātā peldēšanā Valmierā laboti rekordi

Latvijas čempionāts peldēšanā

No 16. līdz 18. jūnijam Valmierā pulcējās Latvijas labākie peldētāji, lai cīnītos par čempionu titulu 25m peldbaseinā 32 individuālajās disciplīnās un septiņās stafešu disciplīnās. Valmieras Sporta skolu pārstāvēja 21 audzēknis, kopumā sacensībās iegūstot 18 medaļas – 8 zelta, 3 sudraba un 7 bronzas, turklāt stafetē 4x200m brīvajā stilā vīriešu konkurencē mūsu sportistiem izdevās labot līdzšinējo Latvijas rekordu.

Pirmajā sacensību dienā valmierietis Kristaps Miķelsons iepriecināja savus atbalstītājus ar divām spilgtām uzvarām individuālajās disciplīnās, kā arī stafetē. Vispirms Kristaps ar jaunu personīgo rekordu triumfēja 100m brasā, finišējot pēc 59.93 sekundēm, bet dienas nobeigumā tika kronēts par valsts čempionu arī 400m brīvā stila distancē. Arī šajā distancē sportistam personīgais rekords – trīs minūtes un 52.96 sekundes (3:52.96). Tāpat Miķelsonam ar komandas biedriem uzvara 4x100m br./st. stafetē – Valmieras kvartets (K. Miķelsons, Reds Rullis, Alberts Hmeļevskis un Dāgs Kristofers Breģis) distanci veica trīs minūtēs un 24.55 sekundēs (3:24.55), par nieka 0.08 sekundēm atpaliekot no Latvijas rekorda. Arī otrajā sacensību dienā Valmieras sporta skolas audzēknim Kristapam Miķelsonam sacensību rekords 400m kompleksā – četras minūtes un 17.49 sekundes (4:17.49).

Savukārt Latvijas čempionāta 25m peldbaseinā noslēdzošajā dienā Valmieras sporta skolas peldētājiem izdevās pārspēt savas skolas absolventu pirms četriem gadiem sasniegto Latvijas rekordu. Valmierieši Dāgs Kristofers Breģis, Alberts Hmeļevskis, Reds Rullis un Kristaps Miķelsons 4x200m brīvā stila stafeti veica septiņās minūtēs un 32.00 sekundēs (7:32.00), tādējādi par 3.92 sekundēm pārspējot līdzšinējo rekordu. Līdz ar valmieriešu panākumu čempionātā kopumā laboti četri nacionālie un 12 sacensību rekordi.

Valmieras Sporta skolas peldētāju panākumi:

1. vieta

 • Kristofers Dāgs Breģis, 100m brīvais stils
 • Kristaps Miķelsons, 400m brīvais stils
 • Kristaps Miķelsons, 50m brass
 • Kristaps Miķelsons, 100m brass
 • Kristaps Miķelsons, 200m komplekss
 • Kristaps Miķelsons 400m komplekss
 • 4x100m brīvais stils stafete, vīrieši – Reds Rullis, Kristaps Miķelsons, Alberts Hmeļevskis, Kristofers Dāgs Breģis / sacensību rekords
 • 4x200m brīvais stils stafete, vīrieši – Kristofers Dāgs Breģis, Alberts Hmeļevskis, Reds Rullis, Kristaps Miķelsons / Latvijas rekords

2. vieta

 • Reds Rullis, 200m brīvais stils
 • Alberts Hmeļevskis, 1500m brīvais stils
 • Reds Rullis, 100m tauriņstils

3. vieta

 • Alberts Hmeļevskis, 200m brīvais stils
 • Reds Rullis, 400m brīvais stils
 • Kristofers Dāgs Breģis, 100m tauriņstils
 • Reds Rullis, 200m tauriņstils
 • Emīlija Strazdiņa, 200m brīvais stils
 • Emīlija Strazdiņa, 200m komplekss
 • 4x100m komplekss stafete, vīrieši Raivo Noviks, Kristofers Dāgs Breģis, Kristaps Miķelsons, Reds Rullis

Latvijas čempionātu 25m peldbaseinā rīkoja Latvijas peldēšanas federācija sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību un Valmieras Olimpisko centru. Sacensības bija iespēja vērot tiešraidē kanālā TV4.

Foto: Arvis Ertmanis