Latvijai nav radiācijas drošības apdraudējumu saistībā ar notikumiem Zaparožjes AES

Latvijai nav radiācijas drošības apdraudējumu

4. marta naktī Valsts vides dienests saņēma informāciju no Ukrainas kontaktpunkta par apšaudi un ugunsgrēku Ukrainas Zaporožjes atomelektrostacijā. Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centrs (VVD RDC) nepārtraukti monitorē un analizē situāciju. Latvijai radiācijas drošības riski nav.

Apšaudes rezultātā nav bojāta radiācijas drošības nozīmīga infrastruktūra. Radiācijas monitoringa staciju dati no Ukrainas neuzrāda paaugstinātu radiācijas līmeni. Arī Latvijas radiācijas monitoringa stacijas neuzrāda paaugstinātu radiācijas līmeni.

VVD Radiācijas drošības centrs monitorē radiācijas drošības situāciju 24/7 režīmā.

Informāciju sagatavoja:
Guntis Meisters, Valsts vides dienests