Latvija pretendē uz 2024. gada Eiropas BMX čempionāta rīkošanu

Valmierā aizvadītas Eiropas BMX kausa izcīņa, Latvija Latvija pretendē uz 2024. gada Eiropas BMX čempionāta rīkošanu

Aizvadītajā nedēļas nogalē sekmīgi noorganizētie Eiropas BMX kausa izcīņas 11. un 12. posmi tuvina Latviju mērķim ne tikai sarīkot šāda mēroga sacensības turpmākajās sezonās, bet arī iegūt tiesības rīkot 2024. gada Eiropas čempionātu un pretendēt uz pasaules mēroga BMX notikumu uzņemšanu savās mājās.

“BMX noteikti ir sportisko sasniegumu ziņā bagātākais riteņbraukšanas veids Latvijā. Sezonas noslēdzošie divi Eiropas kausa posmi Māra Štromberga BMX trasē “Valmiera”, kur noskaidrojās Eiropas kausa kopvērtējuma uzvarētāji, bija otras lielākās sacensības pēc 2019. gadā aizvadītā Eiropas čempionāta Valmierā. Paldies Eiropas Riteņbraukšanas savienībai un Latvijas Riteņbraukšanas federācijai par uzticēšanos un ikvienam dalībniekam par interesi, ļaujot Valmierai turpināt nostiprināties par nozīmīgu sportiskās izaugsmes un sasniegumu vietu BMX. Tā ir ļoti laba iespēja sportistiem izcīnīt ieskaites punktus, izaicināt sevi ceļā uz personīgajiem rekordiem un Parīzes Olimpiskajām spēlēm,” pēc aizvadītajām starptautiskajām BMX sacensībām uzsver Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Latvija jau ir pieteikusi savu kandidatūru 2024. gada Eiropas čempionāta rīkošanai, un tiek izskatīta iespēja pieteikties Pasaules kausa posma organizēšanai.  Šādi notikumi savukārt attīsta sporta tūrismu, ļaujot norises vietai un uzņēmējiem paaugstināt ienākumus. Piemēram, 2019. gadā notikušais Eiropas BMX čempionāts, pēc organizatoru aplēsēm, Latvijas valsts ekonomikai piesaistīja vairāk nekā 800 000 eiro, un galvenais faktors tik sekmīgiem finanšu rādītājiem bija lielā atsaucība no dalībvalstīm – kopumā meistarsacīkstēs piedalījās 1060 sportisti no 26 nācijām.

“Pēc 2019. gadā veiksmīgā Eiropas čempionāta Valmierā bijām izpelnījušies labas atsauksmes un reputāciju starptautiskajās riteņbraukšanas savienībās gan Eiropas, gan pasaules mērogā, tāpēc loģisks šķita nākamais solis, lai pieteiktos Eiropas kausa izcīņas posmu organizēšanai. Taču pandēmijas ieviestais ilgais pārtraukums lika mums kā organizatoriem atgriezties principā sākumpunktā, lai atkal pārliecinātu, ka Latvija var un vēlas uzņemt savās mājās labākos BMX sportistus augstākā līmeņa sacensībās. Tāpēc aizvadītās sacensības Valmierā ir atkal solis tuvāk mērķim – atkal organizēt Eiropas čempionātu Latvijā un pretendēt arī uz Pasaules kausa posma rīkošanu,” situāciju skaidro Latvijas Riteņbraukšanas federācijas izpilddirektors Artis Ozols.

Atgādinām, ka 2022. gada Eiropas BMX kausa izcīņas 11. un 12. posmu sacensības notika 25. un 26. jūnijā Māra Štromberga trasē “Valmiera”, un katru dienu uz starta izgāja gandrīz 400 sportistu no 24 valstīm. Sacensības organizēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija, Valmieras novada pašvaldība, Valmieras Olimpiskais centrs, BMX klubs “Valmieras puikas”.

Foto autors: Jānis Ukass

Informāciju sagatavoja:

Kristīne Melece

Valmieras novada pašvaldības

Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Mob.tālr.: 26553317