Latviešu kino Dziesmu svētki

Latvija ir unikāla zeme, kurā dzimst un dzīvo leģendas. Dziesmas, kas dzimušas izcilajās latviešu kinofilmās un jau kļuvušas par leģendām, šovasar mūs vienos Latviešu kino dziesmu svētkos. Latviešu kino Dziesmu svētki izskanēs 30. jūlijā Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos.

Koncertu producents Aigars Dinsbergs tic, ka, spītējot sarežģītajai situācijai, tieši kopābūšana dziesmās ir tas, kas vajadzīgs šobrīd vai ikvienam Latvijas iedzīvotājam: “Dziesmās ir spēks, kas ļauj pārvarēt bailes, dziedina prātu un sasilda dvēseli. Būsim atkal kopā – vienā valodā, vienā ritmā, vienā dziesmā. Ar dzīvesprieku un degsmi, ar nostaļģiju un atmiņām, ar lepnumu un mīlestību par to tautas spēku, kas nes katru no mums un visus kopā nākotnē.”

Koncertos izskanēs melodijas no tautā iemīļotajām kinofilmām “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, “Vella kalpi”, “Mans draugs nenopietns cilvēks”, “Melnā vēža spīlēs”, “Dāvana vientuļai sievietei”, “Tās dullās Paulīnes dēļ”, “Īsa pamācība mīlēšanā”, “Likteņdzirnas”, “Emīla nedarbi”, “Elpojiet dziļi”, “Klāvs Mārtiņa dēls”, “Teātris”, “Vajadzīga soliste”, “Zvejnieka dēls”, “Maija un Paija”, “Sprīdītis”, “Spēle” u.c.

Labāko latviešu kino dziesmu izlasi Dziesmu svētkos izdziedās Normunds Rutulis, Antra Stafecka, Anmary, Dainis Skutelis un instrumentālā grupa – Juris Kristons, Aivars Gudrais, Modris Laizāns un Ivars Kalniņš.

Koncertos ieeja saskaņā ar valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem noteikumiem un Covid-19 sertifikātu.

Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā. Rīko “Producentu Grupa 7”.

Informāciju sagatavoja:
Maija Tālberga